İçmeler AAT’nin çöktürme havuz köprüsü yenilendi

Bu haber 01 Aralık 2015 - 23:35 'de eklendi ve 830 kez görüntülendi.

İÇMELER AAT’NİN ÇÖKTÜRME HAVUZ KÖPRÜSÜ YENİLENDİ MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, REVİZYON VE BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA 21 YILDIR KULLANILAN İÇMELER ATIKSU ARITMA TESİSİ GERİ DEVİR BORU HATTI VE ÇÖKTÜRME HAVUZU KÖPRÜSÜ YENİLENDİ.MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, revizyon ve bakım onarım çalışmaları kapsamında 21 yıldır kullanılan İçmeler Atıksu Arıtma Tesisi geri devir boru hattı ve çöktürme havuzu köprüsü yenilendi.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde daha güvenli tesisler yaratmak için mevcut atık su arıtma tesislerinin durumlarını kontrol ederek, yapılması gereken revizyon ve bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor. MUSKİ Tesisler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Batı Bölgesi Şube Müdür Vekili Kadriye Erkal Yıldırım koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren ekipler, Bodrum ilçesindeki 12 adet Atıksu Arıtma Tesisleri’nin revizyon ve bakım onarım çalışmalarına devam ediyor.
Çalışmalar kapsamında MUSKİ Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı Arıtma Tesisleri Batı Bölgesi Şube Müdürlüğü’ne bağlı İçmeler Atıksu Arıtma Tesisi’nde (AAT) işletmeye alındığı 1994 yılından beri kullanılmakta olan geri devir boru hattı ve çöktürme havuzunun köprüsünün yenileme işlemleri yapıldı.
Çalışmaların yaklaşık bir hafta sürdüğünü belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, 12 buçuk metre boyunda yeni çökertme havuzu köprüsü ve 44 metre boyunda geri devir borusunun Arıtma Tesisleri Batı Bölgesi Şube Müdürlüğü ekiplerince sorunsuz olarak işletmeye alındığını söyledi.
Ayrıca tesiste, İş sağlığı ve güvenliği yönünden tehlike arz eden ve işletme ömürlerini tamamlamış mekanik ekipmanların yenilenerek hem enerji verimliliğinin sağlandığını hem de işletme veriminin artırıldığını vurgulayan Ülgen, “MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak çalışma alanlarında iş sağlığı ve güvenliğine özen gösterilmekte olup tehlike arz eden ekipmanlarımız için yenileme çalışmalarımız devam etmektedir. Yapılan yenileme çalışmaları ile hem personelimiz güvenli ortamda çalışmakta hem de arıtma tesislerimiz daha verimli olarak işletilebilmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.