Huzurevinde babalar günü kutlaması

Bu haber 18 Haziran 2013 - 10:36 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.

babalarhuzurevi12313213Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve beraberindeki heyet Muğla Belediyesi Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan babaların babalar gününü kutladı.
Haber Merkezi
Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve beraberindeki heyet Muğla Belediyesi Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan babaların babalar gününü kutladı.Huzurevinde kalmakta olan yaşlıların yoğun duygu yaşandığı gözlenirken gönüllü kaynaklar tarafından yaşlılarımıza hediye dağıtıldı. Yapılan pasta merasimi öncesinde bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu “Toplumun çekirdeği olan ailenin, toplumsal değerlerin yaşatıldığı, kültür ve geleneklerin nesilden nesle aktarıldığı en önemli sosyal yapı olduğunu belirterek, Türk geleneğinde babanın ailenin temel direği olarak görüldüğünü, adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgelediğini ifade etti.
Aileleri için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, onların mutluluğunu kendi mutlulukları sayan babaların, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcadıklarını bildiren Akkuzu, şunları kaydetti:”Bu itibarla, üzerimizde hakkı olan anne ve babaların rızasını kazanmak, onların gönlünü hoş tutmak, onlara karşı her zaman vefa göstermek her evladın önceliği olmalıdır. Bu anlamlı günde, Huzurevinde kalmakta olan yaşlılarımıza ve babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum. Babalar günü vesilesiyle tüm babaları en kalbi duygularımla kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sevgilerimi, selamlarımı sunuyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.