Hüseyin Körçoban’dan açıklama

Bu haber 05 Haziran 2018 - 0:44 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TT İŞVEREN SENDİKASI) Muğla Şubesi Başkanı Hüseyin Körçoban; “Sendikamızın daha öncede 13 madde olarak hükümetimize götürdüğümüz tekliflerden bir maddesi hükümetimiz ve bakanlığımız tarafından geçirilmiştir” dedi.

Muhittin Direk

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TT İŞVEREN SENDİKASI) Muğla Şubesi Başkanı Hüseyin Körçoban; toplu taşımalarla ilgili olarak hükümete verilen tekliflerden birinin kabul edildiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Körçoban, “7144 Sayılı kanun 14’maddesi ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Meclisi, şehir merkezine uzaklık, nüfus ve hattı kullanan sayı kriterleri esas alınarak tespit edilecek hatlarla ilgili toplu taşıma hizmetlerinin işlettirilmesinde yetkili olacak. Büyükşehir belediye meclis kaynaklarıyla belirlenen yerlerdeki toplu taşıma hatlarının işletmesi, o bölgede kurulu taşıma birlik veya kooperatiflerinden temin edilebilecek. Taşıma birlik veya kooperatiflerine, belediye bütçelerinden toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz veya indirimlim olarak yararlanacaklara ilişkin gelir desteği ödemeleri yapabilecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.