Hülya Çiçek’ten engelli vatandaşa destek

Bu haber 17 Aralık 2015 - 23:09 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

Atatürk stadı gece maçlarına hazır  (2)Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda desteklerine devam ediyor.
Haber Merkezi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Muğla’nın Menteşe ilçesi Akkaya(Dirgeme) Mahallesi’nde ikamet eden Obezite nedeni ile 10 yıldır yaşadığı odadan çıkamayan engelli Günnaz Dural’a geniş hacimli tekerlekli sandalye Hülya Çiçek tarafından teslim edildi.
Ziyarette yaptığı açıklamada devletin engellilerin sadece engelliler gününde değil her zaman yanında olunduğuna dikkat çeken Hülya Çiçek, “Toplumun bütün fertlerinin kaynaşması, birlik ve beraberlik içinde yaşaması için engelli vatandaşlarımızın toplumsal alanda daha fazla yer alması gerekiyor. Bu konuda son yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Gönül Elçileri Projesi sayesinde Halkımızda oluşan Dezavantajlı gurupların yanında olma bilincinin artarak devam ettiğini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda ilimizde de çeşitli faaliyetler yürütüldüğünü dile getiren Hülya Çiçek “Bizlerde yaşlılarımız, engellilerimiz, kadınlarımız ve çocuklarımızın yanında yer alıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek. Onların mutlu olmasını sağlamak. Hepimiz birer engelli adayı olduğumuz bilinci ile engelli vatandaşlarımıza ve diğer dezavantajlı bireylere toplum olarak destek olma sorumluluğunu taşımalıyız” dedi.
Tekerlekli sandalyeyi teslim alan Dural, Hülya Çiçek’e ilgisinden dolayı teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.