Hukuk mücadelesi başlattılar

Bu haber 22 Ağustos 2014 - 0:27 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

hukukmucadelesiMarmaris’te 14 Ağustos tarihinde doğum yaptıktan sonra hayatını kaybeden Fatma Kuzu’nun annesi, doktor hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Annesini hiç göremeyen Ataberk bebeğe ise annesinin arkadaşı olan bir kadın süt annelik yapıyor. Genç kadının annesi, kızına istemediği halde epidural yapıldığını da öne sürdü.

Haber Merkezi

Marmaris’te özel bir hastanede sezaryen yöntemiyle doğum yapan 28 yaşındaki Fatma Kuzu, doğumun ardından rahminde meydana gelen kanama yüzünden İzmir’e sevk edilmiş ve burada hayatını kaybetmişti. Olayın ardından annesini Fatma Kuzu’nun annesi, doktor hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Fatma Kuzu’nun eşi Alim Kuzu, asker olduğu için konuşamayacağını belirtirken, annesi Havva Erturhal ise, “Kızım doktoruna çok güvenmişti. Doğumda bayılarak sezaryen olmak istedi. Ancak kızıma istemediği halde epidural anestezi ile doğum yaptırdılar” diyerek hastaneyi suçladı. Erturhal, ”Doğumun ardından kızımın ağrıları arttı. Hemşirelere haber verdik ancak ağrının normal olduğunu söylediler. Ağrıları kesilmeyince yaklaşık 4 saat sonra doktor geldi, yine anormal bir durum olmadığı söylendi. Akşama kadar ağrılar kesilmedi. Bir başka doktor geldi ve acil ameliyat olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ameliyata girdi. Çıktıktan sonra rahim ucunu diktiklerini ancak böbreklerin zarar gördüğünü bu nedenle de İzmir Ege Üniversitesi’ne ambulansla sevk edileceğini söyledi. İzmir’de bize kızımızın durumunun ciddi olduğunu karın bölgesinin aşırı tahrip olduğunu, bu nedenle operasyon için beklemeleri gerektiği söylendi. Sonrasında da kızım hayatını kaybetti” diye konuştu.

Anne Erturhal, kızlarının ölümünde, varsa sorumlu olanların bulunması için savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını da sözlerine ekledi.

Annesini hiç göremeyen Ataberk bebeği ise komşuları Serpil Özdemir hastaneden imza karşılığında teslim aldı, süt anneliği ise yine annesinin arkadaşı Arzu Mete üstlendi.

Serpil Özdemir, “Annesi İzmir’e nakledilip hayatını kaybettikten sonra bebeği ben teslim aldım ve ben bakıyorum. Süt annesi olan Arzu Mete de merhum Fatma’nın da benim de arkadaşım, komşuyuz. Ona çok iyi bakıyoruz, ailesi bakmamızı istediği sürece de bakacağız” dedi.

Özel hastanenin başhekimi Tolga Çakmak ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ameliyat sonrası gerçekleşen komplikasyon nedeniyle hastayı acil olarak İzmir’e sevk ettiklerini söyledi. Sezaryen sonrasında küçülmeye başlayan rahim duvarında yırtılma meydana geldiğini ifade eden Çakmak, “Bu, sezaryenlerde binde bir görülen bir durum. Ölüm haberini alınca çok üzüldük. Sağlık Bakanlığı olayla ilgili gerekli incelemeyi başlattı” açıklamasında bulundu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.