HOŞGELDİN SABURHANESPOR

Bu haber 26 Nisan 2013 - 0:05 'de eklendi ve 946 kez görüntülendi.
Turan Ölmezturanolmez@hamlegazetesi.com.tr
Sporda Gündem

1980’li yıllarda Muğla futboluna renk ve heyecan katan ancak günün koşul ve şartları nedeniyle kaybolup giden Saburhanespor küllerinden yeniden doğdu. Benimde bir dönem forması giyme şerefine nail olduğum takım yaklaşık 30 yıllık aradan sonra Türk futbol arenasındaki yerini tekrar aldı. 18 Nisan 2013 tarihi itibarı ile resmen kurulan Saburhanesporun kuruluşu yine çok renkli ve coşkulu oldu. Muğla’da enfazla seyircisi olan ve her maçında büyük heyecan ve neşe yaşatan takımın yeniden futbol arenasında yerini alması birçok Muğlalı ve Saburhaneliyi sevince boğduğu gibi beni de sevince boğdu. Vereceği yeni soluk ve heyecanla Muğla futboluna başarı ve heyecan katacağını düşündüğüm takımın arkasında eski Bayındırlık Bakanı Erman ŞAHİN ve Eski Milletvekilleri ile Muğla’nın önde gelen futbol camiasının olması ilerisi için daha da çok ümit veriyor.
Son yıllarda Muğla Merkezde ard arda futbol kulüplerinin kurulması ve son iki yıl içerisinde Muğla Atletikspor ve Muğla Gençlerbirliği futbol kulüplerine Saburhanesporun da eklenmesi Muğla futbolunun gelişmesi ve yeni Rıdvanların, Sercanların, Ertanların ve Fevziler Türk futboluna kazandırılması açısından çok yararlı olacaktır. Ancak burada şu sıkıntıyı ve sorunu da aktarmadan edemeyeceğim. Şu an Muğla merkezde; Özel İdarespor, Muğlaspor, Telekomspor, Sağlıkspor, Muğla Atletikspor, Muğla Gençlerbirliği ve Düğerekspor olmak üzere toplam 6 kulüp alt yapı takımlarından amatör takımlarına kadar birçok kategoride mücadele vermeye çalışıyor. Şimdi buna Saburhanespor da eklendi. Burada en büyük sorun tesis ve stad yetersizliğidir. Birçok yaş kategorisinde mücadele eden bu takımlarımızın antrenman yapacak sahayı bırak resmi maç oynayacak doğru düzgün stadları bile yok. Atatürk stadı malum. Her maç bu stada verilmiyor. Düğerek stadı ise Allaha emanet. Defalarca yazıp sorunlarını belirtmemize rağmen hala bir çivi bile çakılmamış ve ne doğru düzgün bir soyunma odası var ne de saha zemini düzgün. Yıllar önce Ortaköye 2 adet çim futbol sahası yapılmıştı. Ancak Muğla Belediyesinin çağ dışı zihniyeti ve büyük paralar istemesi nedeniyle sahaya soyunma odaları yapılamadığı için buraya resmi maçlar verilemiyor. Daha önce birçok maçın yükünü çeken kışla stadı ise yine Muğla Belediyesinin ikinci skandal kararı ile yıkılıp miting alanına çevrilme rezaleti nedeniyle orası da futbolculara kapatıldı.
Ben buradan Muğla Valisi Sayın Fatih ŞAHİN’e, Belediye Başkanı Osman GÜRÜN’e ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Bekir ÇEKER’e seslenmek istiyorum. Muğlalı gençler futbol oynamak istiyor. Muğla’lı gençler kahve köşelerinden ve İnternet cafelerinden kurtulmak istiyor. Yani futbol oynamak istiyorlar. Açın bu gençlerin önünü. İmkan tanıyın bu gençlere. Bu gençler Muğlamızın geleceğidir. Muğlamızın geleceğini karartmayalım. Biran evvel stadların perişan halini düzeltip, onların futbol oynamaları için önlerini açalım. Ben bu soruları yazmaya ve dile getirmeye bundan sonra da devam edeceğim. Ta ki birileri duyuncaya kadar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.