Hortum yıktı geçti

Bu haber 11 Nisan 2015 - 0:54 'de eklendi ve 1.287 kez görüntülendi.

hortummMenteşe İlçesi’nde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Yılanlı Orman İşletme Şefliği Tamir Bakım atölyesi bahçesinde oluşan hortum nedeni ile 4 araç yıkılan duvarın altında kaldı. Hortumun oluştuğu sırada işçilerin mesaide olması nedeni ile olayda şans eseri can kaybı yaşanmadı.
Kadir Tamer
Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Yılanlı Orman İşletme Şefliği’ne ait Orhaniye Mahallesi’nde bulunan Tamir Bakım atölyesi bahçesinde oluşan hortum park alanında bulunan duvarı yıktı. Meydana gelen olayda 4 araç yıkılan duvarın altında kaldı.
Edinilen bilgiye göre, Tamir Bakım atölyesi bahçesinde saat 17.20 sıralarında şiddetli rüzgar nedeni ile hortum oluştu. Hortum sonrası atölyeye ait işçilerin araçlarını park ettiği bölgede bulunan duvar şiddetli gürültü ile yıkıldı. Olayda işçilere ait 3 otomobil ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 1 araç yıkılan duvarın altına kaldı.
İşçiler şaşkına döndü
Park alanında bulunan duvarın büyük bir gürültü ile yıkılmasının ardından atölyeden dışarı çıkan işçiler araçlarını yıkıntılar arasında görünce kısa süreli şaşkınlık yaşadılar. Olayı gören işçiler hortumun birden bire oluştuğunu belirterek, “Rüzgar birden bire şiddetlendi. Bir anda hortum oluştu. Ardından park alanında bulunan duvar büyük bir gürültü ile çöktü. Ne olduğunu bizde anlayamadık. Park alanında ki otomobiller yıkılan duvarın altına kaldı” dediler.
Faciadan dönüldü
Hortumun mesai bitimine az bir süre kala meydana gelmesi ise olası bir facianın önüne geçti. İşçilerin mesai saatini bitimini atölyelerinde beklemesinden dolayı olayda can kaybı yaşanmazken, duvar altında kalan araçlarda maddi hasar meydana geldi. İhbar üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait AKS ekibi olay yerine gelerek yaptıkları çalışmalar sonucunda yıkılan duvar altında kalan araçları çıkardılar.
Çalışmalar esnasında atölyede bulunan işçiler yıkılan duvar altında kalan otomobilleri uzun süre incelediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.