Hollandalı turisti AKUT kurtardı

Bu haber 05 Mayıs 2014 - 20:51 'de eklendi ve 659 kez görüntülendi.

hollandaliturist165165165165Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne tatile gelen ve tarihi Likya yolunda yürüyüşe çıkan Hollandalı 6 kişilik gruptan 55 yaşındaki Karel Reijers, patika yoldan geçerken aniden düşüp ayağını kırınca AKUT ve 112 ekipleri tarafından kurtarıldı.

Haber Merkezi
Fethiye’ye tatile gelen Hollandalı 6 kişilik turist grubu sabah saatlerinde Kayaköy’den tarihi Likya yolundan Ölüdeniz’e doğru yürüyüşe çıktı. Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını yemyeşil çam ormanları arasından izlemek ve bol bol fotoğraf çekmek için yola çıkan Hollandalı gruptan öğretmen olan 55 yaşındaki Karel Reijers kayalık bir yerden geçerken ayağı kayarak düştü. Karel Reijers ayağının üzerine basamayınca sağ dizinde kırık olduğunu anlayıp 112 acil ekibinden yardım istedi. Sağlık ekibi durumu AKUT Fethiye birimine de bildirdi. Fatih Işık yönetimindeki 9 kişilik AKUT ekibi ve 112 acil sağlık ekibi yaralı Hollandalıya ilk müdahaleyi yapmak üzere Kayaköy’den Likya yolu boyunca aramaya çıktı. Yaklaşık 1600 metre yol aldıktan sonra yaralı Hollandalıya ulaşıldı. Sağ dizinde adale kopması olduğu tespit edilen Hollandalı turiste atel takılıp sedyeye alındı. AKUT Fethiye ekibi yaklaşık 3 km boyunca Likya yolunu geçerek yaralı Hollandalıyı taşıdı.
Patika yollardan yaklaşık 4.5 saatte Ölüdeniz Kumburnuna indirilen yaralı Hollandalı Karel Reijers, yürüyüş sırasında bir geçiş sırasında yaralandığını ve yardım ekibinin de zamanında ulaştığını herkese teşekkür ettiklerini söyledi.
AKUT Fethiye ekibinden Fatih Işık da, saat 12.30 civarında ihbar aldıklarını, 9 kişi ve sağlık ekibi ile GSP üzerinden verilen koordinatlarla 1600 metre yürüyüşten sonra ulaştıklarını kaydetti. Işık, Ölüdeniz tarafından sedye ile inmek daha kolay olduğu için geri dönme yerine aynı yoldan devam ederek yaralıyı 3 km taşıyıp ambulansa ulaştırdıklarını kaydetti.
Ambulansa alınan Hollandalı öğretmen Karel Reijers, Fethiye Devlet Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.