Hollandalı hayvan severler belgelerini aldı

Bu haber 10 Mayıs 2013 - 19:27 'de eklendi ve 767 kez görüntülendi.

hollandalipaytarlar123134565413Marmaris’te yaklaşık 24 yıldır sokak kedilerinin bakımını üstlenen ve Armutalan Beldesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Merkezi’nde görev yapan ‘Kedilerin Annesi’ lakaplı İskoç Jeannie Thirkill’in yanında staj yapmak için gelen, Hollanda’daki veterinerlik eğitimi veren Helicon Velp Üniversitesi’nde eğitim gören 2 öğrenciye stajyer belgeleri verildi.
Haber Merkezi
Marmaris’te yaklaşık 24 yıldır sokak kedilerinin bakımını üstlenen ve Armutalan Beldesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Merkezi’nde görev yapan ‘Kedilerin Annesi’ lakaplı İskoç Jeannie Thirkill’in yanında staj yapmak için gelen, Hollanda’daki veterinerlik eğitimi veren Helicon Velp Üniversitesi’nde eğitim gören 2 öğrenciye stajyer belgeleri verildi. İki Hollandalı öğrenci iki ay boyunca rehabilitasyon merkezinde bulunan hayvanların günlük bakım, hayvanların barındığı yerlerin temizliği ve beslenmelerini sağladılar. Bunun yanında da hasta, yaralı veya buna benzer sorunları olan hayvanlarla ilgilendiler.
Hollanda’dan Armutalan Belediyesi Kedi Rehabilitasyon Merkezine staj yapmak için gelen gurup meslek lisesi öğrencilerine, Armutalan Belediye Başkan Vekili Ümit Güler tarafından belgeleri verildi.
Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü’nün makam odasında gerçekleşen belge törende Barınak Gönüllüsü İskoçyalı Jeannie Thirkill, Hollanda’da veterinerlik eğitimi veren Helicon Velp Üniversitesinde okuyan stajyerlereler Danielle Adriana Leissner ve Michelle Marith Grimbergen bulundu.
Armutalan Belediye Başkan Vekili Ümit Güler, rehabilitasyon merkezinde böyle bir stajın gerçekleşmesinden memnun olduğunu belirterek, “Bu yerimiz vatandaşlar tarafından bize bağışlandı. Toplam 6 dönümlük bir alan. Yaklaşık olarak 250 – 300 kadar kedi burada barınmakta. Buranın tüm bakımını Jeannia Hanım yürütmekte. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 ay önce Hollanda’dan gelen 2 öğrenci burada staj gördü. Şu anda da bu 2 öğrenciye belgelerini veriyoruz. Bu hem bizim için hem de onlar için çok iyi bir durum. Bölgemizde vatandaşlarımız hayvanları alıyor ve bir müddet sonra sokağa bırakıyorlar. Bu durum hayvanlar için çok kötü. Böyle yapmamaları gerekiyor. Birde özellikle köpeklerinin ihtiyacını karşılatmak için yolları ve çocukların oynadığı yeşil alanları kullanıyorlar. Bu çok kötü bir durum. Biz bunu engellemek için çok şey yaptık ama bu durum hala devam ediyor. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerekiyor” dedi.
Armutalan Kedi Rehabilitasyon Merkezi Gönüllüsü Jeannie Thirkill’da verdiği bilgide, belediye olarak sürekli kısırlaştırma kampanyası yaptıklarını söyleyerek, “ Bizim vatandaşlardan isteğimiz; bakabileceklerse, onlarla ilgilenebileceklerse hayvan almaları gerekiyor. Yoksa hayvana bir müddet bakıp sokağa atıyorlar. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerekli” dedi.
Yapılan etkinlikte öğrencilere belgeleri verildikten sonra Başkan Vekili Güler tarafından çeşitli hediyeler verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.