Hisarönü’nde semazen gösterisi

Bu haber 28 Ağustos 2014 - 4:05 'de eklendi ve 458 kez görüntülendi.

hisaronuuuFethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın ‘herkesin Fethiyemiz için yapabileceği bir şey vardır’ sözünden sonra parfüm işletmecisi turistik cadde Hisarönü’nde semazen gösterisi düzenlendi.

Haber Merkezi

Fethiye’nin turistik caddesi Hisarönü Çarşısı Esnaflarından Parfüm işletmecisi Cem Kemalettin Güler turizme katkı amaçlı semazen gösterisi organize etti. Gösteri ile izleyenlerin ruhunda tarihi bir yolculuk yaptıran Semazenler, Hisarönü çarşısında bulunan yerli ve yabancı turistler tarafından uzun süre alkışlandı.
Kendi imkânları ile gösteriyi organize eden işletmeci Cem Kemalettin Güler yaklaşık bir saat süren gösterisi sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın Behçet Saatcı’nın bir lafı vardır. Herkesin Fethiyemiz için yapabileceği bir şeyler vardır diye. Biz de buna istinaden burada semazen gösterisi düzenliyoruz. Benim de elimden gelen buydu ve bu kadarıyla başladık. Ne mutlu ki bu ülkenin insanıyım bu kadar büyük ve geniş bir kültürümüz var. Bu öncelikle tabi ki Atatürk, şehitlerimiz ve onlardan devraldığımız güzel miras. Türkiye sadece ucuz bira ve güneşlenmeden ibaret değil, semazen de var ülke kültürümüzde. Turistler bunları da görsünler istedim” dedi.

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.