Hibe desteğine 3 bin başvuru « Hamle Gazetesi

Hibe desteğine 3 bin başvuru

Bu haber 29 Haziran 2016 - 22:53 'de eklendi ve 560 kez görüntülendi.

GENÇ ÇİFTÇİYE 30 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNE 30 BİN LİRAYA KADAR HİBE VERİLECEK.Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerine 30 bin liraya kadar verilecek hibe desteği çalışmaları Muğla’da tamamlandı. Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, hibe desteğinden yararlanmak için 3 bin 124 başvurunun yapıldığını söyledi.

Kadir Tamer

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, genç çiftçilere yönelik yapılacak 30 bin liralık hibe desteğinden yararlanmak için başlatılan çalışmaların Muğla’da tamamlandığını söyledi. Ekici 182 kişinin yararlanabileceği destek için il genelinden 3 bin 124 başvurunun yapıldığını söyledi.

Başvuruların ‘Muğla İli Muğla İli Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu’ tarafından tek tek incelendiğini kaydeden Ekici, proje kapsamında Muğla’ya ayrılan bütçenin 5 milyon 460 bin lira olduğunu sözlerine ekleyen Ekici, destek görecek proje sayısının ise 182 olduğunu kaydetti.

Projeye Muğla’da büyük bir katılımın olduğunu kaydeden Ekici, “İlimizde hayvansal üretim projesi olarak 2 bin 916, bitkisel üretim projesi olarak 205, yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konusunda 3 adet olmak üzere toplam 3 bin 124 Proje başvuru olmuştur. İlimize ayrılan bütçe 5 milyon 460 bin lira, proje sayısı ise 182’dir. Muğla İl Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan projeler ‘asil’ ve ‘yedek’ listeler olarak Bakanlık sisteminden alınmış ve onaylanarak 27 Haziran – 01 Temmuz tarihleri arasında 5 iş günü süresince İl Müdürlüğü İnternet sitesi ile ilan edilecektir. Uygulama Takvimi’ne göre askı süreci sonrasında 11-15 Temmuz tarihlerinde sözleşme imzalanması işlemleri gerçekleştirilecektir.

İlimizde projelerin başarılı bir şekilde devam etmesi amacıyla ve genç çiftçilerimize her türlü desteği İl ve İlçe Müdürlüğü personellerimiz sağlayacak olup, projenin Muğla’mıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.