“Hero”da 5 kişi açığa alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen darbeci askerlerin yargılandığı davanın 13 Temmuz 2017’deki oturumuna sanık Gökhan Güçlü’nün ‘Kahraman’ anlamındaki ‘Hero’ yazılı tişörtle gelmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma tamamlandı. Sanık Gökhan Güçlü ve tişörtü gönderen ablası Bahar Güçlü hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan dava açıldı. Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi ikinci müdürü, 1 idari personel ile 3 infaz koruma memuru ise açığa alındı.

Kadir Tamer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen darbeci askerlerin yargılandığı davanın 13 Temmuz 2017’deki oturumuna sanık Gökhan Güçlü’nün ‘Kahraman’ anlamındaki ‘Hero’ yazılı tişörtle gelmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma tamamlandı. Sanık Gökhan Güçlü ve tişörtü gönderen ablası Bahar Güçlü hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan dava açıldı. Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi ikinci müdürü, 1 idari personel ile 3 infaz koruma memuru ise açığa alındı.
Başsavcı: Jandarma Görevlileri İçin De Soruşturma İzni İsteyeceğiz
Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz konuyla ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı’na suikast girişimi davasında yargılanan sanıklardan Gökhan Güçlü ve tişörtü gönderen kız kardeşi Bahar Güçlü hakkında ‘terör örgütü propagandası’ yapmak suçlaması ile dava açıldı. Bunun yanında devam eden soruşturma kapsamında Adalet Bakanlığı’nca Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi 2. müdürü ile 1 adli memur, Muğla Adalet Komisyonu tarafından olayda ihmali görülen ve mektup okuma komisyonunda görevli üç infaz koruma memuru da açığa alındı. Ayrıca jandarmanın idari görevinin bulunmasından dolayı idari soruşturma için ilgili merciden soruşturma izni isteyeceğiz. Bu olayda ihmali bulunan kişiler tespit edilerek gerekli yasal işlemler yapılacaktır” dedi.
Tartışma Yaratmıştır
Gökhan Güçlü’nün, ‘Hero’ yazılı tişörtle duruşmaya gelmesi tartışma yaratmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıldönümünde yaptığı açıklamayla, FETÖ üyelerinin tek tip kıyafet giymeleri gerektiğini söylemişti.

 

Okunma Sayısı:293

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.