Her işin başı sağlık

Bu haber 22 Mayıs 2014 - 0:09 'de eklendi ve 549 kez görüntülendi.

herseinbasisaglikÜyelerinin ve konaklama sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki kurslar açan Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) yoğun talep üzerine ilk yardım Kursu açtı.

Haber Merkezi

Üyelerinin ve konaklama sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki kurslar açan Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) yoğun talep üzerine ilk yardım Kursu açtı.

Konu hakkında bilgi veren GETOB Müdürü Ö. Cahit Sarıbey, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da eğitim çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2014 Ocak ayından beri açtığımız kurs sayısı 7 oldu” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan İlkyardım Yönetmeliği’nin 16. Maddesine göre ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ sertifikası almış ilkyardımcının bulundurulması zorunlu olduğunu hatırlatan Sarıbey, “Ve yine; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 8. Maddesi hükümlerine istinaden üzere işletmelerde personel sayısı ile doğru orantılı olarak istihdam edilmesi zorunluluğu bulunmakta olduğundan üyelerimizin ve sektörümüz çalışanlarının bu husustaki eksikliğini gidermek amacıyla İlkyardım Kursu açtık” dedi.

Sarıbey açılan kurslarla ilgili olarak ise şu bilgileri verdi:

“GETOB tarafından açılan kurslar her zaman yoğun ilgi görüyor. Bu sefer de ilana çıkmamızla sınıfın dolması bir oldu. Şu an kursiyerler 16 saatlik temel ilkyardım eğitiminden geçiriliyor. Kurs sonunda yapılan teorik ve uygulamalı sınavda başarılı olanlar Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen Belgelerini almış olacaklar. Talepler doğrultusunda Mesleki kurslar açmaya devam edeceğiz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.