HEPAR’dan tepki yürüyüşü « Hamle Gazetesi

HEPAR’dan tepki yürüyüşü

Bu haber 17 Ekim 2014 - 23:59 'de eklendi ve 723 kez görüntülendi.

heparrrHak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) tarafından Menteşe İlçesi’nde son dönemlerde Türkiye’de gerçekleşen Atatürk büstleri ve Türk bayraklarının yakılması nedeniyle bir tepki yürüyüşü düzenlendi.
Haber Merkezi
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) tarafından Menteşe İlçesi’nde son dönemlerde Türkiye’de gerçekleşen Atatürk büstleri ve Türk bayraklarının yakılması nedeniyle bir tepki yürüyüşü düzenlendi. Kötekli Mahallesi’nde gerçekleşen tepki yürüyüşüne katılanlar ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyerek yapılan saldırıları kınadılar.
Olaysız bir şekilde sona eren yürüyüşün ardından HEPAR tarafından şu açıklama yapıldı:
“Ülkemizde etnik kimlik, din, mezhep, ekonomik ve sınıf ayrımları yapılarak ortaya telafisi mümkün olmayacak hale getirilen sorunların yaşanmasını asla istemez ve bunları ret ederiz. Bununla beraber ülkemizin sahip olduğu milli manevi değerlerin değil zayıflatılmasına tek zerresine karşı yapılacak hiç bir hareketi de asla kabul edemeyiz. Gerek ülkemizin gerek vatandaşlarımızın huzurunu geleceğini tehlikeye atmaya yönelik hiç bir zümreyi ve yaptıklarını da asla kabul edemeyiz. Sevgi barış ve kardeşlik içinde yaşamak istiyorsak bu kelimeleri kullanarak insanlarımıza zarar vererek ‘Atatürk Heykellerini ve Türk Bayrağı’mızı yakarak değil, gerçekten ve gönülden ayrım gözetmeksizin sevginin barışın ve kardeşliğin hakim olduğu bir geleceği sağlamak zorunda olduğumuzu göstermek zorundayız.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.