Hemşehrimiz Başbakan’a

Bu haber 14 Mayıs 2015 - 1:06 'de eklendi ve 1.848 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Sayın Başbakanım, sizi Muğla’da bir kez daha ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Hızla yükselen Muğla Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasını gururla izliyoruz. Sağlık konusunda öksüz kalmış Muğla, bu 500 yataklı bölge hastanesi ile hem insanımızın sağlık hizmeti almasındaki kaliteyi yükseltecek, hem de sağlık turizminin geliştirilmesinde önemli bir basamak olacak. Verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz.

Merkez ilçe olan Menteşe’de alt gelir gurupları için yapılmasını isteğimiz İkinci Etap TOKİ konutları için her şeyimiz hazır. Arazi sorunu yok. Mimari proje tamamlandı. Geriye bir temel atma kaldı. Bir talimatınızla evsiz hemşerilerimizi çok mutlu edeceksiniz.

Gelip bir de temelini atarsanız, hepimizi mutlu edersiniz…

Sayın Başbakanım;

Muğla yaklaşık 3.5 milyon yabancı, 7 milyon yerli turist ağırlıyor. Cari fazlalık veren ilimizin, turizmin çeşitlendirilmesine ve idari açıdan güçlendirilmesine ihtiyacı var.

Muğla 30 Mart 2014 yerel seçimleri ile birlikte Büyükşehir oldu. Son derece iyi niyetle hazırlanmış bir yasa ile başlanan bu yeni düzenleme, bazı konularda ilimizi sıkıntıya soktu.

Bunlardan en önemlisi, kapatılan belde belediyeleri ile ilgilidir. Belki Türkiye‘nin birçok ilinde hiç karşılaşılmayan bir sorunu yaşıyoruz. Muğla’ da adı belde olan ama turistik özellikleri itibariyle yaz aylarında binlerce turist ağırlayan Muğla sahil beldeleri hem sahipsiz kaldı, hem de gelişim açısından sıkıntıya düştüler. Örneğin Milas’ta; Güllük, Ören, Bodrum’da Turgutreis, Yalıkavak, Ula’da Akyaka, Marmaris’te; Bozburun, Turunç, İçmeler, Ortaca’da; Dalyan, Fethiye’de; Göcek, Ölüdeniz…

Büyükşehir olmayan herhangi bir ilin 150 nüfuslu bir dağ köyünün muhtarı yetki ve etki olarak çok daha güçlüdür. Öyle görünüyor ki, bu beldelerin yeniden belediyeleşmesi kaçınılmazdır.

Muğla insanı son derece olumlu, ülkesine bağlı ve bir şey isterken yüzü kızaran özelliklere sahiptir. Hemşerimiz olarak sizden beklentimiz, gülen yüzünüzün sıcaklığını ve 8 Haziran’ da kuracağınız hükümetin desteklerini bizden esirgememenizdir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.