Hem eğitim, hem uygulama

Bu haber 21 Şubat 2013 - 9:19 'de eklendi ve 1.131 kez görüntülendi.

jandarmauygulamaegitim123456Muğla İl Jandarma Komutanlığına bağlı Asayiş, Bomba arama, Trafik ve Narkotik ekiplerine yeni katılan personelin eğitimleri için hem uygulama yapılıyor, hem de eğitim veriliyor.
Bekir Tosun
Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesine yeni katılan Uzman Çavuşlara uygulamalı eğitim veriliyor Asayiş, Bomba arama ve Narkotik birimlerine yeni katılan personel ile birlikte yaklaşık 20 subay, astsubay ve uzman çavuş Muğla Denizli Karayolu üzerinde uygulamalı eğitim yaptı.
EZEL VE CEZA DA UYGULAMAYA KATILDI
Muğla İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan Narkotik Köpeği Ezel ve Bomba Arama Köpeği Ceza da uygulamada görev aldı. Ekipler tarafından hem Muğla çıkışında, hem de Denizli istikametinden gelen araçlar durdurularak arama yapıldı. Büyük tonajlı kamyon ve yolcu taşıyan otobüslerde de arama yapılırken, otobüslerin bagajlarında narkotik ve bomba arama köpekleri Ezel ve Ceza arama çalışmalarına katıldı.
JEMUS SİSTEMİ İLE BİLGİ AKIŞI
Jandarma’nın yaptığı uygulamalı eğitimde, Türkiye’de birçok ilde kullanılan Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi (JEMUS) ile GBT, Plaka ve kimlik sorgulama sistemi ile kişilerin kimlik bilgilerine ve plakalar ile araçların bilgilerine kısa sürede ulaşılması dikkat çekti. Yapılan uygulamalı eğitim sırasında birimlere yeni katılan Uzman Çavuşlara uygulamalı olarak eğitim verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.