Hayvan savunucu Türkiye turuna çıktı

Bu haber 01 Eylül 2014 - 23:16 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

hayvann Hayvan Savunucusu Semih İğdigül, ‘1 kap su, 1 kap yemek’ projesinde farkındalık yaratmak için motoruyla Türkiye turuna çıktı.

Cem Durna

Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (HAYTAP) eski temsilcisi ve hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, hazırladığı ‘1 kap su, 1 kap yemek’ projesinde farkındalık yaratmak için motosikletiyle Türkiye turuna çıktı. Yenigün, Mersin’in Erdemli ilçesinden başlattığı turundaki ilk ziyaretini Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan hayvan barınağına yaptı.

Burada veteriner hekimlerle görüşen Semih İğdigül, barınağı gezerek hekimlerden bilgi aldı. Gazetecilere bir açıklama yapan Yenigün, Muğla’daki bakım evlerini çok beğendiğini söyledi.

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in TFF Süper Kupa maçı sonrası sokak köpeklerine ilişkin sözlerini eleştiren Yenigün, hayvanlar için kendi canını ortaya koyduğunu belirtti.

Volkan Demirel’i kınadığını açıklayan İğdigül, şunları söyledi:

“Önce merhamet, önce insanlık. Sen Melo’ya ‘pitbull’ lakabından dolayı o sözleri söylüyorsun. Ama ne demek sokak köpeklerini belediye zehirlesin. Sana ne zararı var o köpeklerin. Yoksa sen zehirleyecekmişsin. Hadi gel de sen zehirle görelim. Sevmek zorunda değilsin kardeşim. Bende seni hiç sevmiyorum ama saygı duyuyorum çünkü insansın. Sende o canlara saygı duyacaksın. Biz hayvan koruyucuları olarak bu tür söylemleri gerçekten dikkate alıyoruz ve her ne kadar içimizde düşmanlıkta olsa biz böyle durumlarda kenetleniyoruz. El ele veririz bizim zincirimizi kimse kıramaz. O yüzden herkes söylemde bulunurken dikkatli olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.