Hayırseverden eğitime destek

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 22:40 'de eklendi ve 777 kez görüntülendi.

okulllMuğla’da hayırsever vatandaşların eğitime katkısı hız kesmeden devam ediyor. İsminin açıklanmamasını isteyen bir hayırsever tarafından Bodrum Konacık Mahallesi’nde Bodrum Anadolu Lisesi’nde 350 kişilik pansiyon yaptıracak.

Kadir Tamer

Bodrum Konacık Mahallesi’nde Bodrum Anadolu Lisesi’nde 350 kişilik pansiyon yaptıran ismini açıklamak istemeyen hayırsever vatandaşın temsilcisi Kamil Gürkan ile Muğla Valisi Amir Çiçek arasında protokol imzalandı.

Protokol töreninde yaptığı açıklamada Muğla’da derslik başına düşen öğrencisi sayısının Türkiye ortalamasının altında olduğuna dikkat çeken Vali Çiçek, eğitim konusunda devletin yaptığı yatırımların yanında hayırsever vatandaşların katkısının büyük olduğunu dile getirdi.

Bodrum Anadolu Lisesi bünyesinde yapılacak pansiyon için hayırsever vatandaşa teşekkür eden Vali Çiçek, önümüzdeki günlerde eğitime katkı sağlayan hayırseverler için bir proje yapılacağını açıkladı.

Yaptığı açıklamada Bodrum’daki eğitim seviyesini daha da yükseğe taşımayı istediklerini söyleyen hayırsever vatandaşın temsilcisi Kamil Gürkan, Bodrum’un fen lisesine ihtiyaç duyduğunu bunun içinde pansiyon yapılması gerektiğini, hayırseverin bu konuda eğitime katkı sağlamak istediğini belirtti.

Protokol imza töreninde Vali Çiçek’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever vatandaşın temsilcisi Kamil Gürkan, Okul Müdürü Oğuzhan Oymak yer aldı.

Protokol kapsamında hayırsever vatandaş tarafından Bodrum Anadolu Lisesi’nde 170 kız, 170 erkek ve 10 engelli öğrenci için toplam 350 kişi kapasiteli 1 milyon 125 bin değerinde pansiyon yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.