Hayırsever İş Adamı Mehmet Serhat Serdaroğlu

Bu haber 26 Mart 2014 - 19:21 'de eklendi ve 1.543 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Her zaman siyasetle ilgili konular değinilecek değil ya bugünde bir iş adamından bahsedeceğim. Adı Mehmet Serhat Serdaroğlu. Evet, Mehmet Serhat Serdaroğlu Yatağanlı bir iş adamı olup yanında onlarca işçi çalıştıran bir mütahittir. Sayın Serdaroğlu hayırseverliliği ile tanındığı gibi iş bitiriciliği ile de tanınan renkli bir simadır. Geçtiğimiz yıllar içinde Yatağan Devlet Hastanesi’nde bir bölüme büyük katkıları olup yapmış olduğu bu hayırlı işle hala gündemden düşmeyen değerli bir evladımızdır.
Sayın Serdaroğlu Yatağan’da onlarca ev ve iş yeri yaptırıp Yatağanlı hemşerilerini ev sahibi olmasını sağladı. Adından sıkça güzelliklerle bahsettirmesini bilen Yatağanlı iş adamı müteahhit Mehmet Serhat Serdaroğlu uzun yıllar Demokrat Parti’de siyasetinin içinde bulunmuş. Her nedense siyasete pek ısınamamış olacak ki şimdilik pek siyasetin içinde bulunmadığı görülüyor. İnsanlarla diyalog kurmasını iyi bilen, Yatağan halkının da yakinen tanıdığı iş bitiriciliği ile bilinen Sayın Serdaroğlu son günlerde yaptırmış olduğu lüks binaların yenisini yine yaptırmakta.
Bunun yanı sıra orta halli vatandaşlara da bir hayli imkânlar sağlamakta olduğu dile getiriliyor. İlçede birkaç işyeri olan Mehmet Serhat Serdaroğlu müteahhitliğin haricinde çok sayıda sigortacılığın Yatağan temsilciliğini yapmakta. Tabi bu arada da sıkça şehir dışına çıkıp gerçekleşen toplantılara gittiği belirtiliyor. Sevecen tavırları ile tanıdığımız Mehmet Serhat Serdaroğlu sosyal yönlülüğü ile tanınır. Yemesini içmesini açıkça söylemek gerekirse zevk yapmasını bilen bir iş adamıdır. Sayın Serdaroğlu için hayırsever bir kişiliği olduğunu dile getirmiştim ya evet öyledir.
Bazı kuruluş ve derneklere yapmış olduğu yüklü yardımlar hala yöneticiler tarafından adından zevkle andırır. İşte böylesine bir değerdir Yatağanlı İş adamı Mehmet Serhat Serdaroğlu. Son olarak da şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bir ay önce Yatağan’da gerçekleşen deve güreşlerinin ağalığını alıp yapılan güreş için yine yüklü bir para harcaması yaptığı da söylenmekte. Mehmet Serhat Serdaroğlu için söylenmesi gereken bir laf varsa o da yapmış olduğu hayırseverliliklerinden dolayı adam gibi adam olduğunu söylerler.
Hele Ramazan ayı içerisinde belediyenin hazırlamış olduğu vatandaşlara yemek yardımında Sayın Serdaroğlu’nun da katkısının büyük olduğu da söylenebilir. İş adamı Mehmet Serhat Serdaroğlu için güzellikler konusunda o kadar söylenecek laflar var ki sormayın. Bir insan büyüğünü küçüğünü bilirse sevgiliğini saygınlığını gösterirse yine ayrıca sözünün eri olursa şahsiyet bakımından da her yerde kendini o güzellikler çerçevesinde andırırsa işte bizde bu güzellikleri yaratan Mehmet Serhat Serdaroğlu evladımızın olduğunu söyleyebilirim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.