Hayırsever Dr. Kerim Cangır’a Muğla’da İlgi Fazla

Bu haber 17 Mart 2015 - 0:57 'de eklendi ve 1.795 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazım da Bodrum CHP’sinde uzun yıllar partide özverili bir şekilde çalışan Dr. Kerim Cangır’dan bahsetmeye çalışacağım. Dr. Kerim Cangır, Bodrum İlçesinin duayen siyasetçilerinden olup ilçe halkı tarafından sevilen ve sayılan renkli bir sima olarak bilinir. Öylede olduğu için CHP milletvekili aday adaylığını açıklayan Dr. Kerim Cangır Bodrum CHP çatısı altında birçok görevde bulunmuş, yapmış olduğu görevler arasında SHP, CHP ilçe başkanlıkları, belediye başkan yardımcılığı, CHP kurultay delegeliği daha neler neler.

Yine ayrıca hayırseverliği ile tanınan Dr. Kerim Cangır eşi İnşaat Mühendisi olan Nilgün Kerim hanımefendi ve kendisi adına bir güzellik daha gerçekleştirmiş. Bodrum’da Nilgün, Dr. Kerim Cangır Pınarlıbelen İlköğretim Okulu yaptırtarak adını güzelliklerle duyurmuş. Doğuştan CHP siyaseti içinde olan Nilgün Kerim hanımefendi iki dönem SHP ve CHP İl Yönetimi’nde görev almış yine ayrıca Bodrum Belediyesi’nde 1. sıra Belediye Meclis Üyeliği’nde bulunmuş renkli bir siyasetçi ailesidir Cangır ailesi sevgili okurlarım.

Sevgili okurlarım, CHP Milletvekili Aday Adayı Dr. Kerim Cangır, yöresinde sevilip sayılmasının altında insanlara karşı mütevazı bir şekilde hareket edip doğru ve dürüst politikacılık etmesidir. Öyle de olduğu için birçok Bodrumlu CHP’li dostları tarafından Sayın Cangır’a milletvekili aday adayı olması için ısrarcı olmuşlar ve arkadaşları ile bu yola baş koyup seçim çalışmalarına hız vermişler.

Önceki günde de Muğla’da görüştüğümüz CHP Milletvekili Aday Adayı Dr. Kerim Cangır, partililerle yapmış olduğu konuşmalarında kendisine karşı ilginin fazla olduğunu gördük. Muğla’nın CHP’li birçok delegesi Dr. Kerim Cangır’a destek vereceklerini, nedeninin de yıllarca Bodrum’da CHP’nin bayrağının dalgalanmasına neden olan bir isim olduğu için bu tercihimizi kullanıyoruz dediler.

CHP Milletvekili Aday Adayı Dr. Kerim Cangır Muğla’da yapmış olduğu konuşmasında eski CHP’li dostlarımla yeni CHP’li dostlarımın bir arada olması beni son derece memnun etti. Hele hele şahsıma destek vermeleri de ayrı bir güzellikti. Buradan ayrıldıktan sonra Muğla’nın bazı mahallerine dolaşıp eş ve dostlarımın yardımları ile milletvekili olmaya çalışacağım. Milletvekili olursam görevimin en iyisini yapmaya özen göstereceğim dedi.

Sevgili okurlarım, CHP Milletvekili Aday Adayı Dr. Kerim Cangır, hakikaten dost canlısı efendiliği ile dikkate çeken renkli bir sima görünümünde. Öyle de olması Bodrum gibi büyük bir ilçede SHP, CHP İlçe Başkanlığı, belediye başkan yardımcılığı, CHP kurultay delegeliği ve daha birçok kuruluşta görev alması.

Sayın Cangır’la birlikte çalışan mesai arkadaşları var güçleri ile çalışmaktalar ve Dr. Kerim Cangır’ın milletvekili olması için gece günüz çalıştıklarını bunun tek nedeninin de Sayın Cangır’ın adam gibi adam olduğunu, o nedenle bu tür çalışma içinde olduklarını vurguladılar. Biz de diyoruz ki Bodrum’da CHP Milletvekili Aday Adayı Dr. Kerim Cangır’a. Bu güzellikleri karşısında da siyasi hayatında da başarılar diliyoruz sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.