Hayırlı Olsun « Hamle Gazetesi

Hayırlı Olsun

Bu haber 02 Kasım 2015 - 22:45 'de eklendi ve 1.632 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Hayati NİZAMOĞLU

Ak Partililer dahil, hiç kimsenin tahmin edemediği bir seçim sonucu çıktı. Ortalıktaki derin sessizlik, vatandaşın kararlığını gösteriyormuş.

Öncelikle ekmeğini çalışarak, risk alarak kazanan milyonlar “İstikrar” dedi. Muhalefetin vaatleri daha uçuk olmasına rağmen, seçmen inandırıcı bulmadı.

Ülke için hayırlı bir sonuç oldu. Her şeyden önce, partilerin hepimizi fıtık eden koalisyon görüşmelerini tekrar yaşamayacağız. Tek partili, tecrübeli ve acar bir hükümet doğdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan milletinden vize aldı. Başbakan Davutoğlu, liderliğini kanıtladı.

Kaos isteyen iç ve dış mihrakların hevesleri kursaklarında kaldı.

CHP Baykal depreminden beri yerinde sayıyor. Halbuki Baykallı CHP inanıyorum ki, bugün daha iyi bir yerde olurdu.

MHP, rahmetli Türkeş’ten bu yana geliştiremediği fikir sisteminin eksikliğini yaşıyor. Bu seçimde bile yazmadığımız birçok olumsuz hatıraya sahibiz. İnançlı insanlar, nasıl bu kadar kibirli olabiliyorlar anlayamıyorum.

HDP şımarık politikalarından vazgeçmeli. Barajı geçmeleri iyi oldu. Ama bir şey görüldü ki, eğer daha makul ve sistem kuralları ile siyasi mücadele etmezlerse, baraj sorunları var.

Halk terör istemiyor. Seçmen devletine sahip çıktı. Ne derdimiz var ise, demokratik kurallar içinde çözülsün istiyor.

Ak Parti ise muazzam bir başarı kazandı.

Muğla’da vekillerin dağılımı aynı kaldı. İstikrarlı bir döneme giriliyor. Şimdi özellikle milletvekili Nihat Öztürk, il başkanı iken neden şikayetçi ise, bugün onları yapmamalı.

Gün, hizmet günü. Hizmet üreten, toplumu kucaklayan politikalar seçmenden destek görüyor.

Kazanan vekillerimizi yürekten kutluyorum. Özellikle Özyer ve Öztürk’e büyük sorumluluk düşüyor. Millet “Tek başına” dedi. Haydi “İş başına”.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
reşat öztepe 11 Kasım 2015 / 11:24

Hayati Bey kardeşim; tebrik ediyorum.ayni duyguları paylaşıyorum. rabbim utandırmasın. selam ve sevgi.