HAYDOS’dan sanal ortamda ve pet-shoplarda hayvan satışına tepki

Bu haber 13 Nisan 2015 - 23:18 'de eklendi ve 649 kez görüntülendi.

haydosssOrtaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, sanal ortam ve pet-shoplardan hayvan satışına tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Muğla’nın Dalaman İlçesi Atakent Mahallesi’ndeki bakım evinde kedi ve köpek olmak üzere 800 kadar mağdur hayvan yaşamakta olduğuna işaret eden HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, vatandaşların hala pet-shop ve internet üzerinden avuç dolusu para vererek Kedi Köpek satın almalarına tepki gösterdi. Pet-shoplar ve internet üzerinden satılan hayvanların çok kötü şartlarda üretilip, kaçak yollardan ülkeye sokulduklarını belirten Dağdelen; “Hayvanların son derece, ilkel, sağlıksız, karanlık kutularda, pislik içinde günlerce aç susuz yapılan yolculuktan sonra süslü vitrinlerde sergilenmektedir. Hayvan barınağında yani burada bulanan hayvanların büyük çoğunluğu sahipleri tarafından sokağa atılan eğitimli, cins ve insan dostu hayvanlardır. Ne yazık ki birçoğu da şiddete maruz kalmış hayvanlardır” dedi.
Evcil hayvan sahibi olmak isteyen vatandaşların mutlaka en yakın barınağı ziyaret etmelerini isteyen Dağdelen, barınaklarda yuva bekleyen yüzlerce hayvanlardan birini ücretsiz olarak sahiplenmelerini önderdi. Dağdelen, şöyle konuştu: “Yetkililerden pet-shop ve merdiven altında kaçak üretimlerin denetimlerinin daha sık yapılmasını, caydırıcı önlemlerin alınmasını talep ediyoruz. Vatandaşlardan istediğimiz pet-shoplardan hayvan olarak kanlı ticarete ortak olmamalarıdır. Bunu istiyoruz”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.