HAYDOS Bakım Evinde hayvanları koruma günü kutlandı

Bu haber 04 Ekim 2015 - 23:02 'de eklendi ve 458 kez görüntülendi.

haydosssMuğla’nın Dalaman ilçesi Bülüşlü mevkiinde bulunan HAYDOS bakım evinde Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı.

 

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen’in organizatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi katıldı.
Bölgedeki hayvanların daha iyi yaşayabilmeleri için çalışmalara devam edeceklerini belirten Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz; “Hayvanları koruma günü dolayısı ile bizde Dalaman ilçesi Bülüşlü mevkiinde bulunan ve Türkan hanımın öncülüğünde kurulan barınağa geldik. Burada hem incelemede bulunma imkanımız oldu. Hem de hayvanların Dünya’da yaşama hakları olduğunu göz önünde bulundurarak daha iyi yaşamaları adına gerekli tedbirleri ve önlemleri almak için kendi imkanları ile bu barınağı işleten Türkan hanıma teşekkür etme imkanımız oldu. Bizde Dalaman ilçesinde bulunan hayvanlarımızın bakımını daha iyi yapmak için çalışacağız’’ diye konuştu.
HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ise, asıl amaçlarının şuanda yürüttükleri faaliyetleri geliştirmek olduğunun altını çizdi.
Dağdelen; “Hayvanları koruma adına ortak bir çalışma merkezimiz var. Dalaman ve Ortaca Belediyelerinin katkıları ile burayı yürütüyoruz. Sokak hayvanlarının tek çaresi kısırlaştırma yapmak, şimdi elimizde olan imkanlar ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ dedi.
HAYDOS bakım evine gelen bir yabancı ziyaretçi ise, HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ve emeği geçenlere teşekkür ederek, “Burası çok güzel bir yer, buraya severek destek veriyoruz. İnsanların burayı daha çok ziyaret etmesi lazım, sokak hayvanları sadece Türkan’ın problemi değil. Hepimizin problemi, biz elimizden geleni buradaki hayvanlar için yapacağız’’ şeklinde konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.