‘Hayat’ın Umut’u izleyenleri ağlattı « Hamle Gazetesi

‘Hayat’ın Umut’u izleyenleri ağlattı

Bu haber 23 Kasım 2015 - 0:34 'de eklendi ve 579 kez görüntülendi.

TİYATRO OYUNU “HAYAT’IN UMUT’U” İZLEYENLERİ AĞLATTI MUĞLA SAHNE TİYATROSU DERNEĞİ OYUNCULARI TARAFINDAN HAZIRLANAN VE UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ERKEK BİR GENÇ İLE ANNESİNİN YAŞAMINI KONU ALAN TİYATRO OYUNU İZLEYENLERİ AĞLATTI.Muğla Sahne Tiyatrosu Derneği oyuncuları tarafından hazırlanan ve uyuşturucu bağımlısı erkek bir genç ile annesinin yaşamını konu alan tiyatro oyunu izleyenleri ağlattı.

 

Muğla Sahne Tiyatrosu Derneği oyuncuları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM A salonunda “Hayat’ın Umut’u” adlı tiyatro oyunu sergiledi. Muğla Sahne Tiyatrosu Derneği Başkanı Utkan Özüpak’ın yazdığı ve yönettiği tiyatro oyununu çok sayıda vatandaş izledi.
Uyuşturucu bağımlısı erkek bir genç ile annesinin yaşamını konu alan “Hayat’ın Umut’u” tiyatro oyunun baş rolünü ‘Umut’ adıyla çocukluğunu 7 yaşındaki İskender Efe Zeybek, gençliğini ise Mehmet Telli üstlenirken Anne rolünde ise Hayriye Makas Uygun oynadı. İskender Efe Zeybek’in annesiyle yaptığı diyaloğuyla başlayan tiyatro oyunun sonunda, uyuşturucu bağımlılığından ölen oğlunun çocukluk ruhunun annesinden uzaklaşmasıyla son buldu.
Çok sayıda izleyicinin gözyaşlarını tutmadığı oyunun hazırlığının 4 ay sürdüğünü belirten Utkan Özüpak, “4 ay boyunca hazırlıklarını sürdürdüğümüz tiyatro oyunumuz aslında bir sosyal sorumluluk projesi. Bizler oynadığımız bu oyunda ailelerin çocuklarına karşı daha duyarlı olmalarını, onları sıkmadan sürekli takip etmeleri gerektiğini vurgulamak istedik. Uyuşturucunun az kullanılması yada çok kullanılması diye bir şey olmadığını her türlüsünün zararlı olduğunu belirtmek istedik. Ve oynadığımız oyunla görüyoruz ki birçok izleyicimiz gözyaşlarını tutamadı. Bundan sonra her ailenin bu konuda dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.(İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.