Havuzlu Villasını İki Ay Sonra Teslim Alacak (Yıl 1997)

Bu haber 11 Ekim 2018 - 0:06 'de eklendi ve 1.293 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

Mustafa Yüksel Balıkesir

Önceki gün Habertürk televizyonunda canlı yayın konuğu olan Kılıçdaroğlu, söz konusu evin Balıkesir Burhaniye’de inşaat halinde bir kooperatif hissesi olduğunu söyledi. Fakat Başbakan’ın evinden küçük olduğunu savunarak kıyaslanmasını istedi: “O zaman Başbakan Üsküdar’daki havuzlu villasının içini de kameralarını gönderip çeksin, benimkisini de. Bir Kemal’i görsünler bir Recep Bey’i görsünler. Recep Beyin villasının daha üstün olduğu ortaya çıkacak.”

KENDİSİ NE DEDİ

Söz konusu iddialar Kılıçdaroğlu’na dün de Aksaray’da soruldu. Referandum mitingleri çerçevesinde bu şehri ziyaret eden CHP lideri, kaldığı otelde gazetecilerin sorulan üzerine. “Gökçek’i çok ciddiye alan bir insan değilim. Onun zaten maskesini indirdim. Şimdi tabii kendi kendisini gündeme taşımak istiyor.” diye konuştu. Bu arada Kılıçdaroğlu’nun kooperatif hissesi dediği konutlar, Balıkesir’in Burhaniye ilçesine Peklitköy beldesinin içmeler mevkiinde bulunuyor. 19 dubleks villadan oluşan İpekkum adlı yapı kooperatifinde bulunan havuzun ortak kullanıma açık olduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun villası kooperatifin tam ortasında yer alıyor. Villa, ortak kullanıma ait olan yüzme havuzunu ve denizi direkt gören bir konumda. Müteahhitliğini 22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler ile eski CHP Burhaniye ilçe başkanı Ergun İnce’nin üstlendiği kooperatifteki villaların değerinin, 150 ila 200 bin TL arasında olduğu bildirildi. Bu konutlarda milletvekilleri, profesörler, doktorlar ve esnafların da yer aldığı öğrenildi. İki ay içerisinde tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanan konutların, tamamlanan iki tanesine sahipleri yerleşmiş. Ancak onlar da konuyla ilgili konuşmak istemiyor. Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun site yöneticilerini sabah saatlerinde aradığı ve villanın kapılarını açmaları talimatı vererek, “Kim görmek istiyorsa rahat rahat gezsin, görsün.” dediği ifade edildi.

1997’DE MEMUR MAAŞIYLA NASIL 7 TANE DAİRE ALDIN?

Melih Gökçek

Melih Gökçek’in iddiaları, havuzlu villa ile sınırlı değildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Basın Kulisi adlı programda şu iddiaları gündeme getirdi: “Sayın Kılıçdaroğlu öyle bir mal beyanında bulundu ki, inanamayacaksınız. Bir memur hayatı boyunca aldığı maaşlarla kaç tane daire sahibi olabilir? Evet açıklıyorum, Kılıçdaroğlu’nun 7 tane dairesi var. Bir memur, hayati boyunca çalışsa en fazla 2 daire alabilir. Servet beyanına göre evinde 8 tablo var. Fiyatını 6 lira olarak göstermiş. Mesela Nuri Abaş’tan bir tablo var. Araştırdım, en ucuz tablonun satışı 70 bin lira. 1 Mart 1997 yılında müsteşar yardımcısıydı. 14 yaşındaki oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nu 61 gün boyunca sigortalı yaptı. İzmir Alsancak’ta yaşayan 10 aylık torununu sigortalı yaptırdın mı, yaptırmadın mı? Kızını nasıl Vakıfbank’ta işe aldırdın? SSK genel müdürü iken 70 kişiyi nasıl işe girdirdin? Kılıçdaroğlu’nun daha önceki soy ismi Karabulut’tu. O soy isim ile 31 kişi, annenin kızlık soy ismi olan Gündüz ile 26, eşinin kendi soy ismi ile 13 kişiyi nasıl işe aldın? Açıklamazsan ben açıklayacağım.”

BU KADAR GÜNAH İLE

Bu olayların yaşandığı tarih (28 Şubat) yılları ise suçlu sadece askeri komuta ekibi mi? Resmi yerleri işgal edenlerin işi cep doldurmakla ilgili imiş… Biliyorsunuz, DERSİMDE 1970’lerde Tek cami bile yoktu, biliyorum çünkü oğlum orada 1 sene okudu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.