“Havasını başkan Gürün atıyor” « Hamle Gazetesi

“Havasını başkan Gürün atıyor”

Bu haber 16 Mayıs 2013 - 19:17 'de eklendi ve 1.542 kez görüntülendi.

arastadahavayigurunatiyor123132163451AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk yaptığı açıklamada Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün rol çaldığını ima etti. Öztürk, açıklamasında Muğla Tarihi Arastası’nın Muğla Valiliğinin yarattığı kaynakla restora edildiğini söyledi. “Parasını valilik veriyor havasını Başkan Gürün atıyor ” dedi.
Hasan Telli
AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk yaptığı açıklamada Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün’ün rol çaldığını ima etti. Öztürk, açıklamasında Muğla Tarihi Arastası’nın Muğla Valiliğinin yarattığı kaynakla restore edildiğini söyledi. “Parasını valilik veriyor havasını Başkan Gürün atıyor ” dedi.
AK Parti Muğla İl Başkanı Öztürk, CHP’li yöneticilerin partileri ile ilgili suçlamalarını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gülpınar’ın açıklamalarında il genelinde koyların AK Parti yandaşlarına peşkeş çekildiği iddialarına yanıt veren Öztürk, “Bu konu bilgi ve belge varsa koyun ortaya gereğini yapalım.” dedi.
İl Başkanı Öztürk, partisinin il merkezinde yaptığı basın toplantısında CHP’nin Muğla’daki yöneticilerinin çamur at izi kalsın politikası yürüttüklerini, ancak Muğlalıların neyin ne olduğunun da farkında olduklarını belirtti. Öztürk, İl Genel Meclisi’nin CHP’li Başkanı Cemal Gürpınar ve CHP’li Ğrup Başkan Vekili Dursun Kaplan’ın iddialarına cevap verirken de “Bizim arkadaşlarımız İl Genel Meclisinde vatandaşımızın yararına çalışmalarını sürdürüyor. Bizler tarafından koyların AK Parti yandaşlarına peşkeş çekildiğini iddia edenleri ispata davet ediyorum. İspat etsinler bizde gereğini yapalım.” ifadelerini kullandı.
CHP İLE İLGİLİ İDDİA
Yapılan tüm uygulamaları objektif değerlendirmek gerektiğini belirten Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, “Herkesin tüm tahsisleri yıkım karalarını ve cezaları objektif değerlendirmesi gerekir. Ortaca merkezde bir akaryakıt istasyonu için imar değişikliği yapan belediye encümeni kimlerden oluşur. Değişiklikle hangi il genel meclisi üyesinin bir yakını akaryakıt istasyonu kurmaya başlar. Bunları CHP’li arkadaşların araştırmasını tavsiye ediyorum .” dedi.
Muğla’da 40 yıldır görevde olanların Muğla’ya yaptıkları hizmetlerin ne olduğunu açıklamakta güçlük çektiklerini belirten Başkan Öztürk, “40 yıldır Muğla’ya ne hizmet ettiler gösteremiyorlar. Arasta Restorasyonu devam ediyor. Parası milletin verdiği vergilerle valilik kanalıyla parası ödendi. Parayı valilik verdi Belediye Başkanı Osman Gürün havasını atıyor. Yaptığı da başka hiçbir hizmet yok.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Zeytin Dalı 17 Mayıs 2013 / 08:45

İnşallah sayın Nihat başkan bu seçimlerde belediyemize Ak belediye yaparsınız da Muğla da artık Ak belediyecilikle tanışarak 40 yıldır görmediği hizmetleri görmeye başlar.

Erdal Akgül 18 Mayıs 2013 / 08:36

Sevgili Nihat Bey,
Arasta restorasyonu bizim vergilerimizle gerçekleşiyor,Peki valilik bunun neresinde .?Sadece aracı.Biliyorsunuz Ülkemizde sadece 13 adet İlden toplanan vergiler, o illere yapılan harcamalardan çok.Muğla 106% oranı ile (Toplanan vergi harcanan masrafa oranı 106% fazla).Masrafı valilik yapıyor, Chp belediyesi hava atıyor yakıştırmanızı doğru bulmuyorum.Masrafı Muğlalılar vergi olarak zaten ödemişler…