Havai fişekler OHAL’i deliyor

Bu haber 04 Ekim 2016 - 0:15 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

HAVAİ FİŞEKLER OHAL'İ DELİYORÖzel kutlama, açılış ve törenler ile düğünlerde izinsiz gerçekleştirilen havai fişek gösterilerinin OHAL kapsamında yasaklanmasına rağmen Milas’ta düğünlerde sık sık havai fişek gösterisi yapılması dikkat çekiyor.

OHAL duyurularının ardından yaşanılan süreçte 5. maddede belirtilen “İlimizde özel kutlama, açılış ve törenler ile düğünlerde kullanılan havai fişek gösterileri halkımız arasında korku ve panik yaratabileceğinden Olağanüstü Hal süresince; ancak mülki idare amirliğinden izin alınarak kullanılması” şeklindeki uyarıya uyulmadığı gözlendi. İlçe genelinde düzenlenen düğün törenlerinde sık sık, uzun havai fişek gösterilerinin yapılması dikkat çekiyor.

Milas’ta pek çok düğün töreninde düzenlenen havai fişek gösterilerinin, havai fişek atım belgesi ve yeterliliği bulunmayan kimseler tarafından gerçekleştirildiği iddia edilirken; bu konuda ciddi bir denetim mekanizmasının oluşturulamaması, zabıtanın gürültü kirliliği sorunuyla ilgili birim kurmasına rağmen havai fişeklerin yarattığı gürültü kirliliği ile ilgili yeterince yaptırım uygulamaması tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, OHAL’i delen, gürültü kirliliği yaratan havai fişek atımlarının kontrolünün ve denetiminin biran önce yapılması gerektiğine vurgu yaparak yetkilileri uyarıyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.