Hava kirliliği için komisyon kurulacak

Bu haber 08 Ekim 2014 - 0:52 'de eklendi ve 594 kez görüntülendi.

havakirkililigMuğla Mahalli Çevre Kurulu, 2104-2015 kış döneminde hava kirliliğini azaltmaya yönelik komisyon kurulmasına karar verdi.

Haber Merkezi

Muğla Mahalli Çevre Kurulu toplantısı Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk Başkanlığında toplandı. Kurul, hava kirliliği ve küçük ve büyükbaş hayvan işletmelerinden kaynaklı atıklar ile ilgili kararlar aldı.
Alınan kararlar arasında, Muğla’daki büyükbaş ve küçükbaş hayvan besi işletmelerinin kapasiteleri düşük olması nedeniyle küçük ölçekli işletmeler kapsamında yer aldığı, bu tür işletmelerden kaynaklı şikâyetler ile ilgili işletmenin bulunduğu mahaldeki Kaymakamlıkça (Belediye Başkanlığı, Mahalle Muhtarlığı) Kabahatler Kanunu çerçevesinde değerlendirerek gerekli yaptırımın uygulanacağı açıklandı. Bunun yanında Temiz Hava Eylem Planının hazırlanması ve Muğla’daki hava kirliliğini azaltmaya yönelik uygulamaların belirlenmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Personelleri tarafından oluşturulacak bir komisyon kurulmasına karar verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.