Hataylılar Derneği Reyhanlı’daki saldırıyı kınadı « Hamle Gazetesi

Hataylılar Derneği Reyhanlı’daki saldırıyı kınadı

Bu haber 14 Mayıs 2013 - 20:19 'de eklendi ve 866 kez görüntülendi.

hataylilarmarmaris32132165431Marmaris Hataylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri düzenledikleri basın toplantısıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen hain saldırıyı kınadı.
Haber Merkezi
Marmaris Hataylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen basın açıklamasına Marmaris Hataylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cahit Sarıbey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda dernek üyesi katıldı. Sarıbey yaptığı açıklamada Hatay’daki vatandaşların asırlardır Müslüman, Hıristiyan, Yahudi, Alevi, Sünni, Şafi, Türk, Kürt, Arap, Ermeni ayrımı yapılmadan kardeşlik ve huzur içerisinde yaşadıklarını belirtti.
Sarıbey, Hatay’ın geçmişten beri barışın, huzurun, hoşgörünün, medeniyetin, kardeşliğin beşiği olarak tarihte yer almış, bu müstesna yerini korumaya devam etmekte olan bir il olduğunun altını çizdi. Sarıbey sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bizler Hatay’dan binlerce kilometrelerce uzakta olsak da kalplerimizin yarısı Hatay’da atmaktadır. Zira Var olduğumuz yerdir Hatay ve Canlarımız, Kanlarımız, Sevdiklerimiz orada yaşamaktadır. 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 13. 45 sıralarında Hatay İlimize Bağlı Reyhanlı İlçesinde 600 metre arayla iki ayrı noktada meydana gelen hain saldırıyı olaydan çok kısa süre sonra üzülerek haber aldık. Tahrip gücü yüksek patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen Patlamalarda ilk açıklamalara göre 46 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini birçoğu ağır olmak üzere yüzlerce vatandaşımızın, kardeşimizin yaralı olduğunu öğrendik. Ciğerimiz yanıyor bilesiniz. Enkaz altında yanmış ve parçalanmış cesetlerin varlığı, kimlik tespit çalışmalarının sürüyor olması hepimizi tedirgin etmektedir. Maalesef ölü sayısının artacağından da endişe etmekteyiz. Biz, Marmaris’te yaşayan, çalışan, üreten ve sayısı 3000 civarındaki Hataylılar adına bu hain saldırıyı düzenleyenleri, onlara yardım ve yataklık edenleri nefretle lanetliyoruz, kınıyoruz ve Allah sizi ve destekleyicilerinizi kahretsin diyoruz. Reyhanlı’mızda ve Hatay’ımızda halk üzüntü ve panik içerisindedir. Sinirler gerilmiş durumdadır. Bizler sakinliğimizi ve metanetimizi kuruyarak, itidal çağrımızı tüm hemşerilerimize yineliyoruz. Bizler sakin olacağız, sabırlı olacağız, tahriklere kapılmayacağız. Bu ve buna benzer eylemlerle Ülkemizi farklı sıkıntıların içerisine çekmek isteyen şer odaklarının oyununa gelmeyeceğiz. Bizler akrabalık bağlarımız olan kardeş Suriye Devleti ile savaşa girilmesini de kesinlikle istemiyoruz. Dileğimiz; Hatay’ımızın huzurunu ve sükûnetini bozanların, bu haince ve alçakça saldırıyı düzenleyen aşağılık şerefsizlerin ve destekçilerinin en kısa sürede yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılmalarının sağlanmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Reyhanlı ilçemizdeki hain saldırıda hayatını kaybeden masum kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan Rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, hemşerilerimize ve tüm Milletimize Başsağlığı ve sabırlar diliyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.