Hastane Temeli Kurban’da

Bu haber 17 Temmuz 2013 - 22:54 'de eklendi ve 1.364 kez görüntülendi.

bakanmuezzinoglu132135416541213Bakan Müezzinoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasının temelini attı Müezzinoğlu; ” Hedefimiz Kurban Bayramından önce temelini atmak ve üniversite öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacak bir hastaneyi Muğla’ya kazandırmak “dedi.
Hasan Telli
Bakan Müezzinoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasının temelini attı Müezzinoğlu; ” Hedefimiz Kurban Bayramından önce temelini atmak ve üniversite öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacak bir hastaneyi Muğla’ya kazandırmak “dedi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Morfoloji Binası temel atma törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Milletvekilleri Ali Boğa, Yüksel Özden, Vali Hakan Güvençer, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, daire müdürlüleri ve davetliler katıldı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise Tıp Fakültesi’nin 2007 yılında Muğla’ya kazandırıldığını, 2011 yılında ilk defa 40 öğrenci aldıklarını, geçen yıl ise 57 öğrencinin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih ettiğini kaydetti.
Harmandar, Tıp Fakültesi morfoloji binasının Muğla’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin son yıllarda yaptığı önemli atılımlarla sağlık alanında önemli çalışmalar yaptığını belirterek, “Sağlık hizmetleri anlamında bugün geldiğimiz noktada çok başarılı olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleriz ama bu başarının çok daha üstlere taşınması gibi görev ve sorumluluklarımız var” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi morfoloji binasının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Muğla’da bakanlıklarının sağlık alanındaki hizmetlerini ve çalışmalarını değerlendireceklerini söyledi.
Müezzinoğlu, Kurban Bayramı öncesinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinin temelini atmayı hedeflediklerini belirterek, “Morfoloji binasının bulunduğu bu güzel kampüste hem Muğla halkına hem de üniversitenin tıp fakültesi öğrencilerine hizmet verecek 500 yatak kapasiteli modern bir hastanenin temelini atacağız. İnşallah kısa sürede tamamlayacağız. Muğla’da Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gecikmesinde birçok neden olmuş ama biz artık bu hastaneyi yarın hızla nasıl hizmete açarız ona yoğunlaşıyoruz. Hedefimiz Kurban Bayramından önce temelini atmak ve üniversite öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacak bir hastaneyi Muğla’ya kazandırmak” dedi.
Eğitim, sağlık ve adaletin çok önemli olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, “Bir ülkenin değerlerini ölçmek istiyorsak adaletine, eğitimine ve sağlığına bakmak gerekir. Sağlık hizmetleri anlamında bugün geldiğimiz noktada çok başarılı olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleriz ama bu başarının çok daha üstlere taşınması gibi görev ve sorumluluklarımız var. Acil hizmetlerinde, vatandaşımızın sağlığa ulaşmasında, ilaca ve teknolojiye ulaşmasında ciddi mesafeler kat ettik ama sağlık hizmeti standardının yükseltilmesi, kalitenin yükseltilmesi, önümüzdeki dönemde en çok üzerinde duracağımız konular” diye konuştu.
Müezzinoğlu, standardı ve kaliteyi yükseltmenin tıp fakültelerinden ve hocalarından geçeceğini, bu anlamda tıp fakültelerinin eğitim kalitelerini yükselterek kendilerini yardımcı olacağını dile getirdi.
Konuşmaların ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampüs alanı karşına kurulacak morfoloji binasının temeli Bakan Müezzinoğlu, Rektör Harmandar, Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Muğla Mlilletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa ile Alay Komutanı Fevzi Kurşun tarafından atıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.