Hastane Açılmayacak Öyle Mi?

Bu haber 04 Ekim 2018 - 0:14 'de eklendi ve 2.087 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Mete Kalay‘ı bilenler bilir…

Emlak müşaviri olan Kalay, AK Parti‘nin yaramaz çocuğudur… Hem öylesine yaramazdır ki kendisini AK Partili yöneticilerin pek sevdiğini sanmıyorum. Hele hele bugünlerde hedefine aldığı Şadi Pirci kendisini muhtemelen hiç sevmiyordur…

Başta CHP’li bazı belediye yönetimleri olmak üzere CHP’li, AK Partili, MHP’li il yöneticileri ve milletvekillerinin de beni sevmedikleri gibi… Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar!

Ama yine de her köye bir deli, her saraya bir çocuk lazım “Kral çıplak” demek için!

Mete‘yi sosyal medyadan takip ederim. Beğenide bulunanların sayısının azlığına bakmayın. Çok sayıda kişi tarafından izlendiğini düşünüyorum.

Yoksa AK Parti kurmayları kendisini neden takip etsinler ki?

Ki Mete Kalay‘ın geçen hafta yaptığı ve sürdürdüğü paylaşımlar AK Parti yöneticilerini kesin çileden çıkarmıştır…

xx           xx           xx

Doğrusunu söylemem gerekirse Kalay‘ın zaman zaman paylaşımları beni bile çileden çıkarmıştır! İnatçı kişiliği ile bunu başarıyor. Ancak bir “çocuk” kadar saf ve anlaşılabilirdir de…

Ama size takarsa yandınız!

Takdir ettiğim yanı, AK Parti ve liderine tartışmadan, sorgulamadan, sorgulatmadan yürekten bağlı olmasına rağmen Muğla konusunda aşırı hassas ve Muğla‘nın meselelerinde acımasız ve saldırgan olabiliyor.

Paylaşımlarının içinde ciddiye almadıklarım, karşı çıktıklarım ve tartıştıklarımızda olmuştur… Hatta görüşmeyi kestiğimiz de olmuştur. Ama iyi niyetine hep inanmışımdır. Sanıyorum geçen hafta yine damarına basanlar oldu. Çünkü aynı konuda bir günde kaç paylaşım yaptı, sayısını unuttum.

xx           xx           xx

O gün olumlu, olumsuz kendisine yanıt veren olmadı. Belki özelden veya telefonla arayanlar olmuş olabilir. O kadarını bilemem.

Ancak paylaşımları bir bakıma beni de çileden çıkardı. Şaşkına döndüm. Öfkeyle kendi kendime “Bu AK Parti’nin Muğla teşkilatlarında yaralı parmağa işeyen, Muğla doğumlu bile olmasa ‘Muğlalı olabilmiş’ bir kişi dahi çıkmayacak mı?” demişim.

Sonra da “Mete Kalay var işte…” dedim, ama O’na da takan yok!

O gün dikkatimi çeken ilk paylaşımı “100 Yataklı Menteşe Devlet Hastanesi İhalesi Yapılamıyor?

İl Başkanı Kadem Mete ve Menteşe İlçe Başkanım Tamer Topal Neden Sessizler? Neden Hiçbirşey Yapmıyorlar? Millete Söz Verdiniz? Şimdi Sözünüzün Arkasında Durun.” şeklinde oldu.

Doğru söylüyor, söz verdiler…

Hemen beğeni butonuna bastım.

xx           xx           xx

Menteşe Belediyesi, Esnaf Odaları, MUTSO ve başta Tabib Odası olmak üzere meslek odalarından ve meslektaşlarımdan çıkıp bir tek soran yok. AK Partili Mete Kalay soruyor, sorguluyor…

Alkışlıyorum… Ardından Kalay‘dan şu paylaşım geldi:

Yaklaşık 6 Ay Önce Genel Müdür İmzalı 100 Yataklı Menteşe Devlet Hastanesi Faaliyete Geçme Onay Belgesi Geldi mi? Geldi. Pekala Devlet Hastanesi Halen Neden Faaliyete Geçmedi?

İlgilisi Çıksın Ve Lütfen Cevap Versin!

Güzel soru… Kaç gün oldu, sorulduğu günden beri cevap veren olmadı.

Hastanenin faaliyete geçmesi bir yana, daha depreme karşı dayanıklı hale getirme, güçlendirme çalışmaları başlamadı. Ki Mete Kalay‘ın söz ettiği gibi ihale de yapılmadı.

Neden açıklama yapılmıyor?” diye ben de soracağım, ama Muğlalılardan soran var mı?

xx           xx           xx

Mete Kalay belli ki hızını alamadı veya kızdırdılar, bu defa şöyle sordu:

Sağlık İl Müdürü Sn. Dr. Gencer, Lütfen Bakanlıktan Gelen Menteşe Devlet Hastanesi Faaliyete Geçme Onay Belgesini Basın İle Paylaşın. Ve Bu Hizmetin Önünde Kim Duruyorsa? Ortaya Çıksın Artık.

Vavv… Mete Kalay‘ın kesin bu konuda bir bildiği olmalı. Yoksa böyle “Ortaya çıksın”, filan demezdi… Kalay bunun ardından da şu paylaşımda bulundu:

İl Sağlık Müdürü Dr İskender Gencer’in Üzerindeki Ellerinizi Çekin. Sağlık Müdürünü Neden Çalıştırmıyorsunuz? Vebale Giriyorsun Sn Tamer Topal Muğla Devlet Hastanesi Hizmetini Neden Tıkadınız? Hastanenin İhalesi Neden Yapılamıyor?

Bu kadar paylaşımdan sonra İl Başkanı Kadem Mete‘nin, Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal‘ın, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer‘in açıklamada bulunup bulunmayacaklarını; açıklamada bulunurlarsa ne diyeceklerini çok merak ediyorum.

Sorular açık ve net. Hastaneyi kim engelliyor? İl Sağlık Müdürü Dr. Gencer’i kim veya kimler çalıştırmıyor?

Bu konuda Kalay‘ın daha önce soruları olmuştu… Dr. Gencer‘in görevinden uzaklaştırılmasını, yerine tekrar eski İl Sağlık Müdürü ile eski İl Sağlık Genel Sekreterinin getirilmesine çabalayanlar mı var?

xx           xx           xx

Kim veya kimler bunlar?

Hadi parti içindeki kadrolaşma kavgalarını anlıyoruz. Bu bütün partilerde var… Bu kavganın kamu kurumlarında da, sendikalarda da, birbirleriyle yarışan STK‘larda da yapıldığını Muğla kamu oyu bilmiyor, ibretle seyretmiyor mu sanıyorsunuz?

Hadi siz kavga ediyorsunuz, bu kavgaya bürokratları, çalışanları neden ortak ediyorsunuz?

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü‘nü bir zamanların Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü‘ne çevirdiniz. Bu kavga ve çekişmeler yüzünden olan Muğla‘ya oluyor! Bu güne kadar hangi yaraya merhem oldunuz?

Muğla’nın hile ile gasp edilen Devlet Hastanesi’nin Muğlalılara yeniden iadesini sağlayamadığınız gibi, Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin sorunlarını da hala ortadan kaldırıp, eksikleri gideremediniz. Hala Muğla’dan hasta sevk ediliyor… Yoğun bakım yetmiyor?

Tek odalı hastane diye müjdelediniz, çoktan hepsi iki yataklı oldu… Yakında onlarda yetmeyecek?

Hani unuttuğunuz J Blok nerede? Hala resmi açılış bile yapamadınız…

xx           xx           xx

Mevcut AK Parti yönetimlerine söylemiyorum. Gelmiş geçmiş bütün yönetimlere ve milletvekillerine söylüyorum…

Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan hariç… Çünkü henüz yeniler… Yılı doldursunlar, onları da değerlendiririz.

Muğla için bugüne kadar ne yaptınız Allah aşkına?

İl merkezinde Akyol‘daki tarihi lise binasının Mimarlık Fakültesi‘ne tahsisini bile sağlayamadınız!

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mü engelliyor?

Akyaka Kavşağı ile gurur duyuyor musunuz?

Duymalısınız… Türkiye‘yi bırakın, Dünya‘da örneği yok. Hadi neyse, alışırız derken aynı müteahhitin ikinci harikasının Devrant‘ta Tıp Fakültesi ve Hastanesi girişinde gerçekleşmesini sağladınız…

Ya bir çivi çakın artık şu yetim ve öksüz il merkezine…

Yerel seçime 6 ay kaldı. Sürpriz aday çıkartacağınızı söylüyorsunuz. Ben ihtimal bile vermiyorum. Hadi bizleri şaşırtın, diyeceğim ama hangi yüzle oy isteyeceksiniz?

Hep “Muğlalılar oy vermiyor” diye şikayet ediyorsunuz. Hadi söyleyin, Muğlalılar size neden oy versin?

xx           xx           xx

Mete Kalay’ın sorularının yanıtını kaç aydır biliyorum ve yazmıyorum… Siz sorumlu olanlar açıklayamıyorsunuz, ben neden açıklayayım düşüncesindeydim… (!) Belki bir hal çaresi bulurlar diyordum…

Mete Kalay‘ın kıyısından köşesinden yakaladığı ise şu; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Devlet Hastanesi’nde güçlendirme yapmanın işe yaramayacağına dair rapor verildi.

Yani bu hastane açılmayacak!

Öyle mi?

—————————————-                                                                                        —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Bir yalana inanmış olmak sizi aptal yapmaz. Çünkü saf olmak, karaktersiz olmaktan daha iyidir. (La Edri)

ÇİVİ

Arkadaşım, “Hani şu Fox TV Sipikeri İsmail varya, eşini dövermiş…” dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı:)))))

—————————————————————————————————————————————-

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Reşat Öztepe 04 Ekim 2018 / 17:26

Gocuman ; Yazınızı okudum. buraya aldığım cümle yi okuyunca hem sevindim ve hem de üzüldüm. En çok ta “Yetim ve Öksüz” cümleciği hakikaten üzerinde derin derin kafa yorulacak ağırlıklı bir konu. sevgi ve saygı….Ya bir çivi çakın artık şu yetim ve öksüz il merkezine…