Haşereyle mücadele devam ediyor

Bu haber 10 Aralık 2015 - 23:13 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

Haşereyle mücadele devam ediyor  (1)Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Ortaca-Dalaman-Köyceğiz İlçelerinde sivrisinek ve diğer haşerelerle mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.

İlkay Yıldız

Dalyan ve Sarıgerme Turizm alanlarında yapılan haşere ve sivrisinek mücadele çalışmalarından son derece memnun olduklarını belirten turizm işletmecileri, Son 30 yıl içinde haşere yönünden bu kadar rahat sezon geçirmediklerini, sivrisineğin Dalyan’ın kaderi olamayacağını, Büyükşehir Belediyesinin haşere mücadelesini takdirle karşıladıklarını ifade ettiler.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, bölgedeki üreme alanlarının belirlenerek gerekli önlemlerin alındığını ve periyodik olarak ilaçlamaların devam ettiğini söyledi. Hacı Koç; “Söz konusu üreme alanları ve haşere ile mücadele konusunda bilgilendirme afişleri ve broşürleri belediyelere, Mahalle muhtarlıklarına, umuma açık yerlere asılmış ve halkımıza dağıtılmıştır. Ekiplerimizce de bilgilendirme pratik ve teorik olarak yapılmıştır. Ekiplerimiz ilaç kullanımı, ilk yardım, iş güvenliği ve işçi sağlığı konularında eğitimlidir. Haşere mücadelesinde ilk olarak biyolojik ve hormonal ilaçlar kullanılmakta olup, kimyasal ilaçların kullanılması ise son tercihimizdir” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.