Hasan Özyer Yatağan’da

Bu haber 19 Ekim 2015 - 0:35 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

yatağanAK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Yatağan’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı.

Hüseyin Kocabıyık

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Yatağan’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı.

Özyer, burada yaptığı konuşmada, “Geçmişte, yüksekokul için bakanımızdan TKİ lojmanlarının sözünü almıştım. Rektörümüze yüksekokulu kararını da aldırmıştım. Fakat proje sahipsiz kaldı ve özelleştirmede o binalar, firmaya gitti” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, 1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesinde seçim çalışmaları kapsamında Yatağan’da çalışma yürüttü. Özyer, partili Yasin Dönmez’in evinin bahçesinde düzenlenen kahvaltıda, partililerle bir araya geldi.

AK Parti’nin 1 Kasım’daki seçimlerde tekrar birinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Özyer, burada yaptığı konuşmada, gündemi ve Yatağan’daki projeler hakkında açıklamalarda bulundu. 1 Kasım Genel Seçimlerinin huzur içinde geçmesini dileyen Özyer, terörün her türlüsünü lanetlediklerini söyledi.

Hükümetin Yatağan ile ilgili projelerinden bahseden Özyer, şunları söyledi:

“Şuan için Yatağan’da 200 yataklı bir pansiyon yapılacak. Onun yeriyle ilgili bir sorun var. Ya yer büyütülecek ya da 100 yatağa düşürülecek. Yatağan Sağlık Meslek Lisesi için valiliğe yetki verildi ve ihalesi yapılacak. Yatağan’da yapılması planlanan organize sanayi bölgesi vardı ve maalesef hayata geçirilmedi. Onu takip edeceğiz. Bunların dışında bizlere talep geldiği sürece, biz talepleri takip ediyoruz. Yatağan Belediyesi’nden bir talep oldu ve biz de Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan önemli bir kaynak aktardık. Hastane konusuyla ilgili olarak ise, hastane için biraz daha zamanımız var. Öncelikle projelerin sahiplenilmesi lazım. Geçmişte, yüksekokul için bakanımızdan TKİ lojmanlarının sözünü almıştım. Rektörümüze yüksekokulu kararını da aldırmıştım. Fakat proje sahipsiz kaldı ve özelleştirmede o binalar, firmaya gitti. Ben milletvekiliyim, Muğla’mızda 600 mahalle, 13 ilçe var. Bütün projeleri tek başıma sahiplenerek herkesin görevini üstlenemem. Açıkça söylüyorum, sahiplenin, biz de destek olalım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.