Hasan Özyer hastane inşaatında incelemelerde bulundu « Hamle Gazetesi

Hasan Özyer hastane inşaatında incelemelerde bulundu

Bu haber 24 Mayıs 2015 - 23:52 'de eklendi ve 690 kez görüntülendi.

hasanozyerrAk Parti Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Özyer Menteşe İlçesi’nde yapımı devam eden 475 yataklı hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

Kadir Tamer

Ak Parti Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Özyer Menteşe İlçesi’nde yapımı devam eden 475 yataklı hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

Beraberinde Ak Parti 6. Sıra Milletvekili Adayı Yelda Erol Gökcan, Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal ve partililer ile birlikte inşaat alanına gelen Hasan Özyer, hastane inşaatını gerçekleştiren EMT İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Doğu ile görüştü. Doğu’dan inşaat çalışmaları hakkında bilgi alan Özyer, daha sonra beraberindekiler ile birlikte hastane inşaatını gezdi.

Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Hasan Özyer, “Muğla için güzel bir proje, 475 yataklı bir hastanenin yapılması. Buraya yapılan en büyük yatırımlardan biridir. 114 trilyonluk bir ihale bedeli var. Ondan sonrada artık Sağlık Bakanlığı tıbbi cihazların ihalesini yapacaktır. Burada bir Tıp Fakültesi’nin yapılması Muğla için çok önemli. Ayrıca böyle bir hastanesinin yapılması gerçekten Muğla ve bölgesine hizmet edecektir. Şu anda hastaların çoğu İzmir ve Antalya’ya sevk ediliyor. Muğla gelişen potansiyeli yüksek bir il. İnşallah Başbakanımızın Cumhurbaşkanımızın söylediği 2023 vizyonuna Muğla’mızı da hazır hale getireceğiz. Ben buradan Sağlık Bakanlığı’mıza, hükümetimize teşekkür ediyorum. Muğla’nın her yerinde hastane inşaatları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönem Yatağan, Milas hastaneleri de bitecek. Dün Köyceğiz’i açtık. Ortaca’da ki bölge hastanesi devam ediyor. Türkiye’nin sağlık sektöründe geldiği yer gıpta edilecek bir yer. Avrupa’dan daha iyi bir yerdedir. Avrupa’daki hastalar Türkiye’ye gelip tedavi oluyor. Ülkemiz hem döviz kazanıyor hem gelişme sağlıyor. İnşallah Muğla’mızda hak ettiği sağlık altyapısına sahip olacaktır” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.