Hasan Balı aday adaylığını açıkladı

Bu haber 26 Ocak 2015 - 0:21 'de eklendi ve 900 kez görüntülendi.

hasanbaliiCHP İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Hasan Balı, düzenlediği basın açıklaması ile milletvekili aday adaylığını açıkladı. Balı, ön seçim olmaması durumunda aday adaylığından çekileceğini kaydetti.
İlkay Yıldız
CHP Örgütlerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Hasan Balı, Haziran ayında yapılacak Milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olduğunu açıkladı. Balı olmazsa olmazının önseçim olduğunu söylerken, önseçim yapılmaz ise aday adaylığından çekileceğini açıkladı.
Menteşe İlçe Başkanlığında milletvekili aday adaylığını açıklayan Balı’yı Merkez İlçe Başkanı, Menteşe Belediye Başkanı ve partinin önemli isimler yalnız bırakmadı. Balı açıklamasında, partinin tüm kademelerinde görev aldığını belirtirken, “Çeşitli dönemlerde gençlik kollarında ve partimizin il ve ilçe yönetimlerinde görev aldım. Partimizde kardeşin kardeşi kırdırıldığı günleri yaşadım. Gençlik kolları başkanlığım dönemkinde partim içindeki partim içindeki tercihlerim nedeniyle horlandım, itildik. Bunların bir daha yaşanmaması ve demokrasi talebinin yüksek sesle dile getirilmesi ve bu tavrım için ölünmesi gereken birisiyim. Ön seçim olmazsa olmazımdır. Ön seçim olmaz ise aday adaylığından çekileceğimi taahhüt ediyorum. Yüce seçilmişler seçilene kadar hep demokrasiyi savunurlar, seçildikten sonra mevcut düzeni korumakla yükümlüdürler. Ben, beni seçenleri, beni seçmekle yükümlü olanlar olarak değil, benim dava arkadaşım olarak görüyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.