Harun Akın’dan Ortem sorusu « Hamle Gazetesi

Harun Akın’dan Ortem sorusu

Bu haber 27 Haziran 2016 - 23:23 'de eklendi ve 849 kez görüntülendi.

Harun Akın’dan Ortem sorusuBüyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, “15 yıldır Menteşe, Bodrum ve Datça ilçelerinde çöp toplam, temizlik ve park bahçe peyzaj işlerini yapan Bursa merkezli Ortem Temizlik firmasının Muğla ile bağlantısı nedir? Ya da Ortem bulunmaz Hint Kumaşı mıdır? Diye sordu.

İlkay Yıldız

Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, “15 yıldır Menteşe, Bodrum ve Datça ilçelerinde çöp toplam, temizlik ve park bahçe peyzaj işlerini yapan Bursa merkezli Ortem Temizlik firmasının Muğla ile bağlantısı nedir? Ya da Ortem bulunmaz Hint Kumaşı mıdır? Diye sordu.

İl Başkanı Harun Akın konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamasında şu soruları sordu:

“Bursa merkezli Ortem Temizlik firmasının Muğla ile bağı, bağlantısı nedir? Söz konusu firma bulunmaz Hint kumaşımıdır? 15 yıldır aralıksız Muğla’nın çöp toplama, temizlik ve park bahçe peyzaj hizmeti işlerini yapmaktadır. Bu firma çok profesyonel ve ülkede başka yok mudur, amaç Muğlalılara üstün hizmet sunmak mı, yoksa başka nedenlerimi? Neden 15 yıldır bahse konu ihaleler kamu ihale kurumunun verdiği yetkiler art niyetli kullanılarak adres teslimi ihale yapılıyor, şartlar ağırlaştırılarak rekabet engelleniyor, bizim bilmediğimiz bir sebebi var mıdır? Yaklaşık maliyet hesaplamalarında bu sektörde faaliyet gösteren Muğla firmalarından teklif alınmış mıdır.?”

15 yıl boyunca bu firmaya toplam ne kadar ihale ve yüzde kaç karla verildiğini soran Akın açıklamsını şu ifadeler ile tamamladı:

“Söz konusu firmanın Muğla’da herhangi bir yatırımı, istihdamı var mıdır? Muğlasporumuz başta olmak üzere diğer ihtiyaç ve hayır kurumlarına bir katkısı var mıdır? Söz konusu firmayı üstün çalışmalarından ve Muğla’mıza olan katkılarından dolayı adının cadde, sokak ve parklarımıza adının verilmesi suretiyle(Ortem Caddesi, Ortem Parkı, Ortem sokağı gibi) ayrıca ödüllendirmeyi düşünüyor musunuz? Tüm bu hususlarla ilgili olarak Muğla halkını ve bizleri aydınlatmanızı önemle rica ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Burak Zeybek 28 Haziran 2016 / 09:42

Muğlaspora katkısı olmadığı konusunda size katılırım.Fakat diğer konularda ihale şartları bellidir herşey bellidir.En uygun firma ihaleyi alır.Ayrıca yıllardır Muğla merkezde işlerini oldukça iyi yaptıklarını düşünüyorum.Muğla merkez Türkiye’nin en temiz illerinden biridir.