Harun Akın’dan Arınç’a tepki

Bu haber 05 Ağustos 2014 - 0:46 'de eklendi ve 653 kez görüntülendi.

imamhatippBBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘Kadınlarımız her ortamda kahkaha atmamalı’ sözlerine tepki gösterdi. Akın, Bülent Arınç’ın amacının süni gündem yaratmak olduğunu söyledi.

Haber Merkezi

BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘Kadınlarımız her ortamda kahkaha atmamalı’ sözlerine tepki gösterdi. Akın, Bülent Arınç’ın amacının süni gündem yaratmak olduğunu söyledi.

Her sorunumuzu, her problemimizi çözdük, her şey güllük, gülistanlık bir kadınlarımızın kahkahası kaldı diyen Harun Akın, “Sayın Arınç bizim gönlümüz isterdi ki her şey yolunda olsun ve 75 milyon her zaman her daim her yerde el ele gönül gönüle birlikte kahkaha atsın. Siz bunları bırakın bir aynaya bakın, şapkayı önünüze koyun ve düşünün. Siz farkında değilseniz ise isterseniz ben size hatırlatayım. Bu ülkeyi 12 yıldır siz yönetiyorsunuz, istatistiklere bir bakın ülke ne hale gelmiş, bu işler lafla olmuyor, türbanı serbest bıraktık, imam hatipleri açtık vs. aynası iştir kişinin lafa bakılmaz misali, son on iki yılda bu ülkede eğitim sistemini çökerttiniz. Batıya özentili, milli ve manevi duygulardan uzak bir gençlik, uyuşturucu ortaokullara kadar inmiş, korkarım ki ilkokullara kadar inecek. Parçalanmış binlerce aile, fuhuş ve alkol tüketimi almış başını gitmiş. Bugün bu sorunların çözümlenmesi noktasında ki ve bu insanların bu durumlara düşmelerinin sorumluluğu sizin değilmidir? Saymakla bitmez ama çok uzağa gitmeden iki örnek daha vereyim Bugün 49 vatandaşımız aylardır esir sesiniz çıkmıyor, Bir konu daha var ki sizin bırakın televizyonlarda orda burada boy göstermenizi açıklamalar yapmayı sokağa dahi çıkmamanız gerekiyor. 5 yıl önce hain bir suikaste kurban giden şehit Muhsin Yazıcıoğlu için bu olayı aydınlatmak namus borcumuz dediniz ve o günden sonra tek laf etmediniz. Devletin itibarı, namusu keş dağlarında karlar altında siz bırakın onu bunu da bu kanı, bu namusu temizleyin” dedi.

Akın açıklamasına şöyle devam etti:

“Sorarım alnı secdeye gelen sözde muhafazakar sizlere, bu mudur devlet yönetmek, bu mudur milletine sahip çıkmak. Yaşını başını almış biri olarak bu mudur büyüklük, bu mudur ağabeylik. Yazık değil mi bu ülkenin gencecik fidanlarına, geleceklerine, yarınlarına. Gelinen bu noktanın sorumlusu, sebebi sizmisiniz yoksa bizler miyiz. Ayrıca özellikle 12 yılda üreten değil, tüketen, düşünen değil, düşündüren bir toplum bir nesil haline dönüştürdünüz bu milleti. Adam sendeci, vurdum duymaz günü kurtarmaya çalışan bir toplum haline getirildik.

Size söyleyeyim belki öyle birkaç yerde tesadüf kahkaha atanlara rastlamış olabilirsiniz ama şuna inanın herkes dertli, herkes sıkıntılı bırakın kadınını bu milletin erkeğinde gülecek, tebessüm edecek mecal ve tahakkat kalmadı. Hazıra alıştırdığınız, kendinize bağımlı hale getirdiğiniz (çeşitli yardımlar vs. ile) ne doyan ne aç kalan bir zümre, bir tarafta bir eli yağda bir eli balda ihaleciler, bir tarafta ise adeta canıyla pençeleşen bir zümre sizce bu ne kadar doğru, ne kadar adaletli ve nereye kadar gidecek. Bu nedenle binlerce sıkıntılarımız, binlerce sorunlarımızın olduğu, Müslümanların katledilmesiyle acılarımızın doruk noktasına ulaştığı şu günlerde suni gündemler yaratıp, dostu düşmanı üzerimize güldürmeyin, bu ülkenin, bu milletin, bekası, birliği ve beraberliğini sağlayacak insanlara kahkaha attıracak, tebessüm ettirecek refahını, huzurunu sağlamakla yükümlü olduğunuz adımlar atın.”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.