Harun Akın Mumcu ve Okkan’ı unutmadı

Bu haber 26 Ocak 2015 - 0:20 'de eklendi ve 714 kez görüntülendi.

harunakinBüyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, 24 Ocak tarihinde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevini yürütürken teröristler tarafında şehit edilen Ali Gaffar Okan’ı unutmadı.
Kadir Tamer
Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, Uğur Mumcu ve Ali Gaffar Okan’a yapılan suikastların yıl dönümde bir mesaj yayınladı. Akın mesajında, “Görüşü ve düşüncesi ne olursa olsun bu ülkeye ihanet ve hainlik etmemiş tek derdi vatan, millet olan değerlerimize karşı düzenlenen hain saldırıları nefretle kınıyorum” dedi.
Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Geçmişte yaşanan benzer hain saldırılar sonucu ebediyete intikal eden başta şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, Eşref Bitlis, Hablemitoğlu, Cem Ersever gibi değerlerimiz kaybedilmiş, ancak bugüne kadar aydınlatılmamış, aydınlatılmak istenmemiştir. Ne yazıktır ki bu hain saldırıların arkasındaki derin güçlerden dış bağlantılarından hiç söz edilmemektedir. Bu cinayetleri işleyenlerin yanına kar kalmış gibi kanları hala yerdedir. Bu suikastların ve katliamların sadece içerdeki müsebbipleri ve şer odakları üzerinde yoğunlaşmak bu derin yapıyı çökertmez. Bu olayları çözecek, teşhir edecek güçlü ve kararlı bir siyasi irade ile gerçek bir hukuk sistemidir. Türkiye’de bu boşluğu gören derin yapılar, rahatça kaos ortamı oluşturabiliyorlar. Buradan tekrar tüm yönetenlere sesleniyorum. Bu ülkenin manevi değerlerine sıkılan her kurşun aziz Türk milletine sıkılmıştır ve biran önce devletin tüm birimleri görevlendirilerek bu hain suikastları aydınlatmasını, faillerine gereken en ağır cevabı vermesini bekliyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.