Harmandar’dan köy ziyaretleri

Bu haber 07 Ocak 2014 - 9:12 'de eklendi ve 804 kez görüntülendi.

harmandarkoyziyareti516651651AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar hafta sonunda Datça’nın köylerini dolaştı. Köylülerle fikir alışverişinde bulunan Harmandar, “Köylerimizi yaşatacağız” dedi.
Haber Merkezi
AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar hafta sonunda Datça’nın köylerini dolaştı. Köylülerle fikir alışverişinde bulunan Harmandar, “Köylerimizi yaşatacağız.” dedi.
Prof. DR. Harmandar’a Datça köyleri gezisinde eşi Suzan Harmandar ile Ak Parti İl Sekreteri Ahmet Soğancı, İl Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bilgiç, Datça İlçe Başkanı Sedat Deniz, Datça Belediye Başkan Aday Adayları Günay Cennet, Yılmaz Arslan, ilçe teşkilatı, gençlik ve kadın kolları üyeleri eşlik etti.
Prof. Dr. Harmandar Datça’nın Sındı, Yaka, Yazı, Cumalı, Mesudiye, Hızırşah, Kızlan ve Emecik köylerini ziyaret ederek köylülerle sohbet etti. Onların sorunlarını dertlerini dinledi. Harmandar köylülerin kendisine gösterdiği sıcak karşılama ve ilgiden hayli memnun kalırken, halkın kendisine yetki vermesi halinde hizmeti köylerden başlatacağını ve köylerin aldığı hizmetle daha yaşanabilir olacağını ifade etti.
Prof. Dr. Mansur Harmandar, köylerin yol, su, imar sorunlarının çözümünün yanında tarım alanında köylünün öne çıkan ürünlerinin de köylünün sosyal hayatının da büyük değişlikler yaşayacağına değindi.
Harmandar köylülere hitabında “Köy köy, mahalle mahalle ziyaretlerimiz devam edecek. Bu ziyaretlerimiz son olmayacak. Eğer sizler bize hizmet etme imkanı verirseniz bundan sonra hep birlikte olacağız” diyerek şöyle devam etti:
“Köye gelmekten köylümüze gelmekten yorulmayız. Buralara gelmek bize zor gelmez. Seve seve geliriz. Bende sizler gibi köylü çocuğuyum. Köyde büyüdüm köyde okudum. Köylerimize getirilen yeni statüde hizmet odaklı bir anlayışla çalışmalarımız olacak. Bugünkünden daha zor ve kötü şartlarda yaşadık bizde. Köylümüzü kente getirmek doğru olmayacağından dolayı kenti köylerimize getireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.