Harmandar yeniden Rektör

Bu haber 25 Mayıs 2014 - 23:15 'de eklendi ve 1.034 kez görüntülendi.

harmandaryennidenrektorMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 15 Mayıs’ta yapılan rektörlük seçimlerde birinci çıkan Prof. Dr. Mansur Harmandar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden rektör olarak atandı.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 15 Mayısta yapılan rektörlük seçimlerde birinci çıkan Prof. Dr. Mansur Harmandar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden rektör olarak atandı.

Mansur Harmandar üniversitenin rektörlük görevini yürütürken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Mart yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterilmişti. Aday gösterilmesinin ardından rektörlük görevinden istifa eden Mansur Harmandar’ıun yerine Muğla Sıtkı Koşman Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil vekaleten atanmıştı.  15 Mayıs tarihinde üniversite yapılan rektörlük seçimlerinde yeniden aday olan Prof. Dr. Mansur Harmandar, 284 oy, diğer adaylardan Prof. Dr. Okay Nazlı 126, Prof. Dr. Bedrettin Mercimek 109, Prof. Dr. Gürsoy Doğan 13 oy almıştı. Seçim sonuçları daha sonra YÖK’e gönderildi. YÖK ilk üç sırada yer alan Prof. Dr. Mansur Harmandar, Prof. Dr. Okay Nazlı, Bedrettin Mercimek’in ismini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilmişti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise geçtiğimiz Cuma gecesi aldığı karar ile listede yer alan üç isimden birinci sırada olan Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın yeniden rektör olarak atadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.