Harmandar yeniden aday

Bu haber 25 Nisan 2014 - 19:42 'de eklendi ve 956 kez görüntülendi.

harmandaryenidenaday561165165165Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin 3 yıl rektörlüğünü yürüten ve yerel seçimlerde Büyükşehir Adayı olan Mansur Harmandar, rektörlük seçimleri için tekrar adaylığını koydu.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin 2010-2013 tarihleri arasında rektörlüğünü yapan Prof. Dr. Mansur Harmandar, Mayıs ayında yapılacak rektörlük seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı. 30 Mart tarihinde Ak Parti Muğla Büyükşehir Adayı olmak için rektörlük görevinden istifa eden Harmandar, adaylığını yazılı olarak açıkladı.

Açıklamasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğünü 3 dönemden bu yana yürüttüğünü belirten Mansur Harmandar, “Görevde bulunduğum süre içerisinde başta özlük hakları olmak üzere, insani değerleri ilke edinen bir yönetim anlayışını hâkim kılmaya çalıştım. Birimlerimizde huzur, güven ve barış içinde bir çalışma ortamını yüksek oranda sağladım. Her alanda verimi arttırmak üzere, başarıya teşviki ve ödüllendirmeyi temel ilke olarak benimsedim. Sorunların çözümünde tarafları dinleyerek, ortak aklı kullanarak doğruyu bulmak için yüksek bir özen ve hassasiyet göstermeye gayret ettim. Bu doğrultuda Üniversitemizi daha ileriye taşımak için,  çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, daha nitelikli eğitim-öğretim verilmesi ve Ar-Ge çalışmalarının geliştirilmesi için mümkün olan her türlü imkanı sizlere sunmaya  çalıştım ”dedi.

Harmandar’ın yazılı açıklaması şöyle devam etti:

“Akademik ve yönetsel özerkliği geliştirmek, bilim seviyemizi daha da yükseltmek ve üniversiteyi her alanda daha ileriye taşımak amacıyla, bu onurlu görev  için  yeniden adayım. Tüm çalışanlarımızı başarılı kılmak ve mutlu etmek, aidiyet duygusunu geliştirmek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversiteli olmanın bir ayrıcalık olduğunu yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek üzere hepinizi sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir dört yıl daha birlikte çalışmaya davet ediyorum. Üniversitemizi ve sizleri çok seviyor ve güveniyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.