Hanutçuluk tarih oluyor

Bu haber 28 Mayıs 2014 - 0:18 'de eklendi ve 1.160 kez görüntülendi.

hanutMuğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Muğla turizminde en önemli sorunun ‘hanutçuluk’ olduğunu belirterek, “Bu konuda kararlıyız. Gelecek turizm sezonunda kesinlikle hanutçuluk olmayacak” dedi. Turizm bölgelerinde hanutçuluğu önlemek amacıyla özel ekipler kurduklarını belirten Tipioğlu, hanutçuluk olaylarının kameraya kaydedileceğini söyledi.
Özcan Özgür
Muğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu Muğla turizminde en önemli sorunun
hanutçuluk olduğunu belirterek, “Bu konuda kararlıyız. Gelecek turizm sezonunda kesinlikle hanutçuluk olmayacak” dedi.
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapılan ‘Turizm İl Koordinasyon Kurulu’ toplantısından önce İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik’in turizm merkezlerinde yaptığı çalışmalarda sektörün en önemli sorunu olarak ‘hanutçuluk’ öne çıkmıştı. Koordinasyon Kurulu toplantısında da hanutçuluğun ortak sorun olduğunun altı çizilmişti.
İl Emniyet Müdürü Tipioğlu da bu kangrenleşen sorun ile ilgili müjdeyi dün gerçekleştirilen basın kahvaltısında verdi. Hanutçuluk için “Muğla turizmine vurulabilecek en büyük darbe” nitelemesinde bulunan Tipioğlu, geçen sene sezonda 42 işletmeye hanutçulukla ilgili işlem yapılırken, bu sene önceki güne kadar 20 iş yerine hakkında işlem yapıldığını ifade etti.
Hanutçulukla mücadelede Emniyet Müdürlükleri’nin işlem yaptığını belirten İl Emniyet Müdürü Tipioğlu, “Hanutçuluk yapılan yerlere işlemlerimiz uyarı ile başlayıp mülki amirin onayı ile 30 gün kapatmaya kadar varabiliyor” diyerek şunları söyledi:
“Uyarıdan sonra tekrarda 3 gün, ikinci tekrarda 15 gün ve üçüncü tekrarda da 1 ay kapatma cezası veriyoruz.  İşlemler ruhsat iptaline kadar gidebilir. Bunun caydırıcılık sağlayacağını düşünüyorum.  Kamera ile çekim yapan timler oluşturduk. Hanutçuluk eylemi kameraya çekildikten sonra işlem yapılıyor. Kameralı timler özellikle Bodrum ve Marmaris’te yaygın olacak. Şunu söyleyebilirim ki Muğla’da bir dahaki sezon hanutçuluk olmayacak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.