Hanımağa Muhtar’dan engelli çocuklara jest

Bu haber 14 Mayıs 2015 - 1:02 'de eklendi ve 1.199 kez görüntülendi.

hanimagaMuğla genelinde bir ilk gerçekleşti. Yatağan’ın Konak Mahallesi Muhtarı Gülgün Arslan 40 Engelli Çocuk ve Aileleri ile birlikte 100 kişi olmak üzere müzikli yemek ziyafeti verdi. Engelli çocuklar ve aileleri gösterilen ilgi üzerine son derece duygulandılar.
Hüseyin Kocabıyık
Geçen yıl Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Konak Mahallesi Muhtarı seçilen Cumhuriyet Fırını Sahibi Konak Mahalle Muhtarı Gülgün Arslan, göreve başladığı günden bugüne dek sosyal etkinliklerle uğraşması ilçe halkı tarafından Hanım Ağa olarak anılıyor.
İlçe ve mahallelerde yapılan sosyal etkinliklere devamlı katılan Bayan Arslan, hayırseverliği ile 100 kişi olan ailelere müzikli bir şekilde yemek ziyafeti vermesi ilçe halkı tarafından takdir edildi. Yatağan’ın Hanım Ağası Muhtar Gülgün Arslan’ın yapmış olduğu bu jestinden dolayı çoğu kesim tarafından kutlanmakta ve tebrik ediliyor. Muğla genelinde bir ilki gerçekleştiren Bayan Muhtar Hanım Ağa Gülgün Arslan’ın vermiş olduğu yemekte Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve çok sayıda muhtar hazır bulundular.
Etkinlikte konuşan Gülgün Arslan şunları söyledi:
“Engelli dostlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Ülkemizde birlikte yaşadığımız engelli dostlarımızın, mutlu bireyler olarak toplumda bütünleşmeleri konusunda, birey olarak her birimize çeşitli görevler düşüyor. Günlük yaşama katılmalarını engelleyen ulaşım, fiziksel, çevre, eğitim sistemi ve istihdam gibi sorunların giderilmesi, ”Farkındalık” ile başlar. Yüksek değerlere sahip toplumumuzun, bu gibi değerli eserlerin sayesinde ”Engelli Dostlarımız” ile ilgili duyarlılıklarını sergileyecekleri hususunda hiç şüphem yoktur. Engelli dostlarımızı, ”Engelsiz Hissettirmenin” yolunu bulup, yaşamın her noktasında birlikte ilerleyebildiğimiz de asıl bütünleşmeyi, birlikteliği sağlayabileceğiz. Engelli dostlarımıza yüksek yaşam kalitesi sunmayı hedefleyen bir toplum olacağımız, hep birlikte engelleri kaldıracağımız günlere ulaşmamız dileğiyle. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.