HANGİ BAŞKAN ADAYI ÖNDE? « Hamle Gazetesi

HANGİ BAŞKAN ADAYI ÖNDE?

Bu haber 10 Haziran 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.899 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

CHP genel merkezi tarafından bazı şirketlere anket yoklaması yaptırıldığı söylenilmekte. Vatandaşlarla bire bir yapılan bu nabız yoklaması acaba CHP tarafından mı yoksa başka birileri tarafından yaptırılmakta? Başta Büyükşehir belediyesi olmak üzere Muğla’nın tüm İlçelerinde vatandaşlarla görüşülüp tercihlerini kime ve hangi vereceklerini soruyorlarmış. Bazı vatandaşlarda çekindikleri için hiçbir adayın ismini söylemiyorlarmış. Ama bazı vatandaşlarda alenen benim belediye başkan adayım şu isim diye zikredebiliyormuş.
CHP genel merkezinin yaptırdığı söylenen ankette ben tercihimi hem Muğla’da hem de Yatağan’da kullandım. Gazeteciliğimi kullanarak anket yapan yetkililerden bir nebzede olsa biraz bir şeyler alabildim. Yani İl ve İlçelerde hangi isimlerin ön sıralarda olduğunu? Vatandaşlarla yapılan anketlere bakılırsa bazı İlçelerin belediye başkan aday adayları için şimdiden gözünüz aydın denilebilir.
Muğla Büyükşehir belediye başkanlığına gelince, 5-6 aday adayının olduğu dile getiriliyor. Ancak yapılan ankette iki ismin ön plana çıktığı da anketi yapanların söyleyişlerinden anlaşılıyor. Yarınları bekleyelim görelim. Acaba bu isimler kimler diye her kesim tarafından sorular sorulmakta. Kısa bir süre daha bekleyelim.
Önceki yazılarımda da söylediğim gibi siyasetçilerin bir kısmının kafasında genel merkez tarafından atama yapılacak görüşündeler. Bir kısım CHP’lilerde ön seçim kesin olacak gözü ile bakıyorlar. CHP genel merkezinin görüşü ise Muğla ve İlçelerindeki parti yöneticileri ile bir görüşme yapıp, partinin delege ve üye kayıtlarının görüşleri nelerdir. Yine ayrıca İl ve İlçelerdeki vatandaşlara karşı yaptırmış oldukları ankette hangi isimler ön plana çıkacak ona göre hareket edecekleri dile getirilmekte.
Bende diyorum ki CHP genel merkezi İl ve İlçelerde üye kaydı ve delege sistemi ile aday belirleyecek olsa niçin anket üzerine anket yaptırmaktalar. Parti içinde olsun, dışında olsun, yetkilisi olsun, yetkisizi olsun hiç birinin söylemleri birbirine uymuyor. Bende diyorum ki Muğla ve birçok İlçede atama yapılacağa benzer. Çünkü hava bunu gösteriyor.
CHP genel merkezi olarak üye kaydı ile belediye başkan adayı seçeceksen niçin bazı firmalara anket üzerine anket yaptırıyorsun? Önceki konuşmamdan tekrar bir alıntı yaparak şunu söylemek istiyorum. Ne olur şu Muğla CHP’sinin söylemleri hiçbiri birbirine uymuyor. Onun için CHP genel merkezi yetkililerinden bir babayiğit çıksın da Muğla ve İlçelerinde ön seçim yapılacak ya da atama yapılacak diyebilsin. Çünkü Muğla CHP’sindeki çok sayıdaki belediye başkan aday adayları burunlarından soluyorlar da onun için söylüyorum CHP genel merkez yetkilileri.
Bilindiği üzere Muğla ve İlçelerindeki CHP’den belediye başkanı olabilmek için o kadar aday adayı bolluğu var ki sormayın. Ha aklıma gelmişken şunu da belirteyim. Aday adayları ne olur lütfen birbirinizi karalama politikasını bırakın. Hem Büyükşehir belediye başkan adayları olsun, (tabi bazıları için) İlçelerdeki belediye başkan adayları olsun birbirlerine çok olumsuz konuşmalar yaptıkları söyleniyor. Hatta alenen görülebiliyor. Olmuyor CHP’liler olmuyor. Görmüyor musunuz AKP’den herhangi bir olumsuz tık ses çıkıyor mu? Çünkü bu partide parti disiplini var. Ama CHP için onu da vatandaşa sorun neler söyleyecek? Herhalde okuyucularıma bir şeyler anlatabilmişimdir.
Elbette parti içinde o kadar değerli İlçe başkanları, İl genel meclis üyeleri, belediye başkan adayları var ki hepsi birbirinden değerli insanlar. Ancak kaşarlanmış bazı partililer, belediye başkanları var. Hala yine benim dediğim dedik diyebiliyorlar. Şurada seçimlere 9-10 ay gibi kısa bir süre kaldı. Birbirinizi suçlayacağınıza, belediye başkanı ben olacağım diye ağır hakaretlerde bulunacağınıza birlik ve beraberlik içinde olunsa daha iyi olmaz mı? Hayır, olmaz diyenler yine çoğunlukta. Yine ben yine ben diyebiliyorlar.
Son söz olarak şunu söylüyorum. Ne kadar iyi niyetli olursanız, o kadar karşılığını alırsınız. Ne kadar kötü niyetli olursanız, o kadar da kötülüklerle karşılaşırsınız. Biliyorsunuz CHP içinde böyle şeyler çok oluyor da onun için söylüyorum. İlimiz ve İlçelerinde CHP için yapılan anketlerde hangi belediye başkan aday adayı ön sıralarda onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz. Seçim mi olacak yoksa atama mı? Biz yine CHP içindeki bazı şeyleri biliyoruz ama tarafsızlığımızı koruyabilmek için sessiz kalmayı yeğliyoruz Sevgili Okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.