Hamle’den Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret « Hamle Gazetesi

Hamle’den Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret

Bu haber 26 Aralık 2018 - 0:58 'de eklendi ve 710 kez görüntülendi.

Hamle Medya Grubu, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Ercan ve Meclis Başkanı Koray Özcan’ı ziyaret etti.

Muhittin Direk

Hamle Medya Grubu, Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Ercan ve Meclis Başkanı Koray Özcan’ı ziyaret etti.

Ziyarette Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Hamle Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hafize Nizamoğlu Acar, Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Nizamoğlu ve Hamle Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kadir Tamer, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ve Meclis Başkanı Koray Özcan ile fikir alışverişinde bulundular.

Ziyarette konuşan Hayati Nizamoğlu şunları kaydetti: “Üyesine açık, üye bazlı çalışmak isteyen bir yapınız var. Bu açıdan sizleri tebrik ediyorum. Şunu açıkça söyleyebilirim ki bir esnafın halini bir esnaf anlar. Siz de kendi işyerlerinizde sigortalı insanlar çalıştırıyorsunuz. Bunları yaşayan bir insan başkan olduğu zaman bizim anlaşmamız daha kolay olur. Muğla yazın hareketli kışın sakin bir il. Burada insanlar birbirleriyle dayanışma halinde olmak, diyalog kurmak, samimi davranmak zorundalar. Çünkü bir avuç insanız. Biz de samimiyetimizi kaybedersek zaten mevcut yaşadığımız pek çok sorunu içinden çıkılmaz bir hale getiririz. Bu bakımdan da her zaman sivil toplum örgütlerimizle, medyamızla, yerel yönetimlerle, siyasilerle ve halkımızla işbirliği içinde olmamız gerekir diye düşünüyorum. Bizim kapımız sizlere her zaman açık. Siz de gönlünüzü açın her şey güzel olsun” dedi.

Hamle Medya’nın ziyaretinden büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Mustafa Ercan, “Gönülden samimi yaklaşımınız bizleri mutlu etti. Muğla’yı hep beraber yöneteceğiz. Ortak akıl olması lazım. Bunlar çok değerli olgular. Nazik ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan; “Biz her ne kadar uzun süredir oda bünyesinde farklı görevlerde yer almış olsak da, görev değişikliği bile insanda yeni bir heyecan yaratıyor. İletişim, birlikte hareket etme, Muğla’nın çok ihtiyaç duyduğu ortak bir şeyler üretebilme, ortak hareket edebilme kültürüne çok inanan insanlarız. Buradaki amacımız, bunların tamamlanmasıyla ilgili. Çünkü kurumlar öyle yapılardır ki kişilerin şahsi duyguları, temennileri, arzuları, istekleri, ihtiyaçları ve ihtirasları bir taraftadır; kurum kültürü ve bunu yaşatmak ayrı bir taraftadır. Bizler bu koltuklarda şahsi hüviyetlerle değil, kurum kültürünü temsil edecek duygu ve düşüncelerle hareket etmek zorundayız. Bunlardan arınmamız gerekiyor. Dolayısıyla Muğla’nın tüm kurumlarında olduğu gibi, iş dünyasıyla, üyeleriyle, tamamıyla sıkı ve yakın bir çalışma içinde olmamız gerekiyor. Özellikle basın gibi bizim icraatlarımızı insanlara duyurabilecek, kendimizi anlatabileceğimiz, bazen de eleştiriyle bizi doğru yönlendirebilecek mecraları çok önemsiyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.