Hamle’den Mansur Harmandar’a ziyaret

Bu haber 19 Ocak 2016 - 22:51 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.

Hamle’den Mansur Harmandar’a ziyaret (1)Hamle Medya Grubu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı makamında ziyaret etti.

Verda Kartal

Hamle Medya Grubu Kurucusu Hüseyin Nizamoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Nizamoğlu Acar, Genel Yayın Koordinatörü İsmail Atasever, Yazı İşleri Müdürü Kadir Tamer Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Nezaket ziyaretinde duygularını dile getiren Hamle Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, “Biz hamle yayın grubu olarak sizi bugün ziyaret ediyoruz. Muğla’ya şekil verenlerin, hizmet verenleri belirli zamanlar içerisinde ziyaret ediyoruz. Her şeyden önce siz Muğlalı bir yöneticisiniz. Rektörlüğünüz boyunca da çok güzel hizmetlere imza attınız. Karşıda yükselen Tıp Fakültesi Morfoloji binasını, Eğitim Araştırma Hastanesi, sizin çok katkılarda bulunduğunuz hizmetler ki Muğla’nın çok acil siyaset üstü ihtiyacıydı bunlar. Muğla’ya hizmet etmekte görev düştüğü zaman cesaretle kabul ettiniz, mücadele ettiniz. Ve üniversite akademik kadronun da oylarıyla iki defa büyük bir farkla bu makama seçildiniz. Tabi biz Muğla’da her şey güzel olsun, Muğlalı hak ettiği hizmetleri alsın, kadrolar Muğla için yatsın, Muğla için kalksın arzusunda olan insanlarız. Bu açıdan sizi tebrik ediyorum” dedi.

Ziyaretten memnun olduğunu dile getiren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar, “Muğla benim memleketim, buraya hizmet etme aşkı bende vardı. Görevimde Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görevlendirildim. 3 yıl dekanlık yaptım ve o gün kurduğumuz Eğitim Fakültesi bugün üniversitemizin en büyük fakültesi haline geldi. Yetiştirdiği öğrencilerle ve yapmış olduğu yayınlarla, akademik çalışmalarla sosyal ve kültürel etkinliklerle eğitim fakültesi üniversitemizin en önde gelen fakültelerden biri oldu. Yaklaşık 5 yıldır bu işin içindeyiz ve üniversitemize çok güzel hizmetler yaptığım kanaati içerisindeyim. Tıp Fakültemizi hemen faaliyete geçirdik ve şuanda öğrencilerimiz 5. sınıfa geldi, gelecek sene mezun vereceğiz. Muğla’mızın en büyük eksikliği sağlık ihtiyaçlarıydı fakat üniversite olarak artık şuanda yönetim sayımız 120’ye yaklaştı. Hemen her alanda artık insanımız burada tedavi edilebilecek duruma geldi. Çok az eksiklerimiz var bunları da süratle tamamlıyoruz. Bu yıl inşallah hastanemiz bitecek. Morfoloji binamız zaten bitti, öğretim üyelerimiz oraya yerleşiyorlar. Öğrencilerimiz derslerini görüyorlar ve binamızda bazı eksiklikler vardı en son yaptığımız protokolle bunları giderdik. Şuanda bölgemizin en iyi kalp damar merkezi durumuna gelecek bir kapasiteye kavuşturduk. Bunun son projeleri şuanda çiziliyor ve yaklaşık şubat ayının sonunda eksik kalan bir C blokumuz var şuanda onun projesi bitmiş olacak ve oda faaliyete başlayacak bu yıl sonuna kadar en geç hastanemiz aktif hale gelecek” şeklinde konuştu.

Her işi hukuk çerçevesinde yaparız çünkü hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Ve yaptığımız her kararında denetlenmesine açığız, diyen Harmandar konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Açık, demokratik bir üniversite olarak öğrencilerimizle, idari çalışanlarımızla, akademik çalışanlarımızla uyumlu gayet başarılı huzur ortamında çalışıyoruz. İlk yaptığımız işlerden biride bütün arkadaşlarımızın özlük haklarını eksiksiz vermek olmuştur. Ve bu konuda bir problemimiz yoktur. Biz insanı insan olarak kabul ederiz. Görevi yapanı her insan bizim için muteberdir. Ülkesini seven, milletini seven, öğrencilerimizi seven bütün arkadaşlarımızla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak gayet başarılı, huzurlu ve günden güne başarı sevgisini bir üst seviyeye çıkaran kadroyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hamle Gazetesinin Muğla’daki yeri ayrıdır. Muğla’nın bir kamuoyu oluşmasında Hamle gazetesinin, yayın ekibinin ve yayın yönetiminin yeri bir başkadır. Hamle Gazetesi ve diğer yayında ki arkadaşlarımızla Muğla’ya hizmet etmek için üniversite ve şehir iş birliğini daha da güçlendirmek üzere çalışmalarımız devam edecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.