Hamle Medya’dan SGK Müdürüne ziyaret

Bu haber 05 Ağustos 2014 - 0:49 'de eklendi ve 968 kez görüntülendi.

hamlesgkHamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Nizamoğlu, kısa bir süre önce Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü olarak atanan Necmettin Öz’ü ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilediler.

Cem Durna

Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Nizamoğlu, kısa bir süre önce Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü olarak atanan Necmettin Öz’ü ziyaret ederek çalışmalarında başarılar dilediler.

Uzun süre sohbet eden Nizamoğlu ve Öz, Muğla turizmi ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular. Yaz turizmindeki iş potansiyelini kış turizmine de yayılması gerektiğini belirten Hayati Nizamoğlu, bunun için Ankara’dan destek alınması için çalışmaların başlatılması gerektiğini vurguladı.

Öz’ün çalışmalarında başarılı olacağına inandığını belirten Nizamoğlu, şöyle konuştu:

“Bizim ilimiz yazın 3 milyon yabancı 6 milyon yerli turist ağırlayan bir il. Kışın ise 850 bin yerleşik nüfusa dönen bir il. Yazlık nüfus kışlık nüfus nedeniyle yazın sigortalı sayımız artıyor kışın ise düşüyor.  Bu otellerin kışında çalışması ve personellere çıkış vermeden belki Ankara bazında bir mücadeleniz olursa destekler olursa bir kısım personelde işten çıkmaz ve dolayısı ile işsizliğe de neşter vururuz deyi düşünüyorum. Muğla’mız çok güzel bir il. Sorunları az bir ildir.”

Muğla’nın yapısını bildiğini belirten SGK İl Müdürü Necmettin Öz ise, “Bahsettiğimiz sıkıntıları Ege Bölgesi’nin genel sıkıntıları yazlık ve kışlık dönemler. Kongre turizmi eli bu sıkıntıları biraz aştık. Kongre turizminin gelişmesi için otellerimizi biraz daha teşvik edersek bu kışın işçi çıkarma olayını en aza indirgenebilir. Bizim kurumumuz hali hazırda 5 sosyal güvenlik merkezi ile ilçelerimizde faaliyet gösteriyor. Yatağan Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu hafta hizmete başlayacak.  En iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. İlin coğrafi koşulları çok zor mesafeler uzaklıkları fazla” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.