Hamile kadının siyasete haklı isyanı!

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 1:15 'de eklendi ve 2.324 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

CHP Muğla İl Danışma Kurulu toplantısı üzerine neden kalem oynatmadığımı soranlar oluyor.

Selda Bağcan‘ın “.. Dostum dostum güzel dostum / Bu ne beter çizgidir bu / Bu ne cıldırtan denge / Yaprak döker bir yanımız / Bir yanımız bahar bahçe…” dediği gibi…

Şehit geliyor canımız yanıyor. Orman yangını çıkıyor, canımız yanıyor.

Muğla gündemi yoğun… Nereye el atsanız haber, nereye el atsanız Osman Gürün.

Yaz yaz bitmiyor…

Osman Gürün partisinin oylarını düşürüyor, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, danışma kurulu toplantısında olmayan ve olmasını da istemedikleri insanlardan hesap soruyor, onlara fatura kesiyor.

CHP’li belediyelerde çalışanlara kim, kimler fatura kesiyor?

Elbette kalem oynatacağız. Aklımızı oynatmaktan iyidir!

Sırası geldikçe…

xx           xx           xx

CHP‘nin Muğla‘da son il genel meclisi üyelerinden ve geçen dönem Marmaris Belediye Başkanı Yardımcısı olan Dursun Kaplan sosyal medya hesabından “Sayın Kılıçdaroğlu Muğla’da hamile kadına mobing uygulanmış ve kadın dayanamayarak MUSKİ’den istifa etmiştir..” diye paylaşımda bulundu.

Yerel seçimler sırasında kimsenin aşıyla, ekmeğiyle oynamayacağı taahhüdünde bulunan, belediye başkanlarını “ötekileştirmeyin” diye uyaran ve onlara gönderdiği “10 temel ilke” kitapçığında, 3 ve 4 maddelerinde “Belediye personeline ayrımcılığa uğramayacakları, özlük haklarının korunacağı, görevlerini sürdürecekleri, kimsenin işiyle aşıyla uğraşılmayacağı bildirilmeli. Atamalarda mutlaka liyakat esas alınmalı, partizanca uygulamalara fırsat verilmemeli.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu paylaşımı görebilir mi acaba?

Yoksa Başkan Gürün ve öteki başkanlar, o “temel ilkelerden” muaf olabilir mi?

Bunlar “Danışma kurullarının” meseleleri… Ki bu konularda yazıp çizenlere “Bunlar parti içi meseleler” diye tepki gösterenler oluyor. Haksız da değiller, ama onlar “parti içinde” değiller ki… (!)

xx           xx           xx

Seçimlerden sonra HAK-İŞ Sendikası tarafından CHP’li Belediyelerdekıyım var” iddialarında bulunuldu. Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan‘ın başta Bolu olmak üzere bazı belediyelerle ilgili iddiaları karşısında, sözkonusu işten çıkarmaların “bankamatik çalışanları” ile ilgili olduğu açıklamaları yapılmıştı.

Arslan‘da çıkarılanların işe iade edilmemeleri halinde önümüzdeki Kurban Bayramı‘ndan sonra açlık grevine başlayacaklarını ifade etmişti.

Hak-İş Başkanı‘nın ifade ettiği illerin içinde Muğla yok. CHP’li belediyelerde Hak-İş Üyesi bulunmuyor.. Zaten Muğla‘da “işten çıkarma” da yok. İşten çıkmak zorunda kalanlar ve özellikle İtfaiye‘de iş bırakmaya hazırlananlar varmış.

Mobing uygulanıyor” diyorlar. Yer değişiklikleri karşısında “yürütmeyi durdurma” talebiyle İdare Mahkemesi‘ne başvuranlar olmuş. Bunların içinde kanser tedavisi görmüş olanlarda varmış!

Geçtiğimiz Mayıs‘ta kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldığı söylenen Menteşe Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdullah Şinoforoğlu‘nun da “kalp hastası olmadığını” söyleyen mesai arkadaşları oldu. Onlara göre, Şinoforoğlu‘nun sürekli yerinin değiştirilmesi zoruna gidiyordu…

Doğrudur veya değildir, çok şikayet ve yakınma alıyoruz… Ateş olmayan yerden duman çıkar mı?

 xx           xx           xx

Tabi insan “Hak-İş Sendikası nasıl çalışanlarına sahip çıkıyorsa, Muğla’daki sendikaların da çalışanlarına sahip çıkmaları gerekmez mi?” diye sorguluyor. Böyle bir sorgulama karşısında “Muğla il merkezinde Genel-İş Sendikasından önce Necdet Doylan’ın başkanlık yaptığı Belediye-İş Sendikası olduğu” anımsatılıyor…

Görünen o ki “mobing” iddiaları sadece birer iddia olarak kalıyor. “Ya deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin” sözünün gereği yaşanıyor.

Başkan Gürün ve Başkan Gümüş galiba 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Büyükşehir başkanlık binasının arkasındaki avluda yaptıkları konuşmanın arkasında kalmışlar…

13 aylık bir evlada sahip ve 19 haftalık hamile olduğu halde soyadı “Acar” olduğundan mı ne Marmaris‘ten il merkezine alınan bir genç kadın MUSKİ‘den ayrılmak zorunda kalırken, birlikte çalıştıkları eşi de itfaiyede görevlendirilmiş.

O da akşam sabah işini bırakabilir” deniliyor…

xx           xx           xx

Sosyal demokrat belediyelerde bu tür şeyler olabileceğine insan inanmak istemiyor, ama Dursun KaplanKadına şiddet sadece ona vurmakla olmuyor… Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Osman Gürün bu ne kin, bu ne öfke, hamile kadını neden işten atıyorsun? Hamile bir kadının isyanı” başlığı ile paylaşımda bulununca “Oluyormuş demek ki” diyorsunuz…

Kaplan, paylaşımında “Acar ailesinin gelini” genç kadının açıklamasına yer vermiş.

Genç kadının kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Yıllardır çalıştığım hiç bir sözlü yahut yazılı olarak uyarı almadığım işimden niye ayrıldım?

Hiç kimseden burada yorum yapmasını yahut beğeni vermesini beklemiyorum. Sadece yaşananları bilin diye paylaşacağım.

Kiminiz içinden anan az koştursaydı bile diyecek, ki utanmadan yüzümüze söylediler. Kiminiz de seçilmiş başkanlar, taktir onlarındır diyecek…

Ben siyaset bilmem, yapamam da. Hakkında da konuşmam. Tek bildiğim bir şey var ATAM.

Ve kendime göre doğru, hizmet verenin yanında olmaktır. İş akdimi feshimin sebebine gelince 2019 yerel seçimlerinden sonra görev yerim Muğla’ya verildi. Sebebi Marmaris’teki personel fazlalığı idi. Eyvallah… Onun için hemen benim yerime yeni bir personel geldi???

Personel fazlalığı ve hemen benim ardımdan yeni gelen bir personel çok manidar.

Biliyorsunuz ki velayeti bende olan bir oğlum var. 13 aylık bana ihtiyaç duyan bir oğlum var ve şu anda 19 haftalık hamileyim.

Hergün sadece 3 vasıta ile 60 km yol gitmem beklendi. Ve her gün bu yolu geri dönmem beklendi. Aldığım maaş 2500 TL. Yol parası ve yeme içme ayda en az 800 TL. Geri kalan para ile de bu ekonomik şartlarda geçinmem bekleniyordu. Sözlü dile getirdim, olumsuz cevap aldım. Hatta ve hatta bana verilen cevap, seçim farklı olsaydı senin yerinde biz olacaktık denildi…

Siz buradan ne anladınız, ben çok şey anladım. Yazılı beyanda bulundum, yine olumsuz cevap aldım. Fakat resmi yazı ile görevlendirmesi yine Muğla’ya çıkan çok çalışkan bir personelimiz her gün gerekli mercilerin kapısını aşındırarak Marmaris’teki görevinde stabil kaldı. Ve her yerde işte ben kaldım, işimi hallettim diyerek gururla geziyor, pek bir çalışkan arkadaşımız.

Peki ben size soruyorum, cevap yazmayın fişlenirsiniz 😊sakın yazımı da beğenmeyin

Bu bir kadına şiddet değil midir? Bu bir annenin psikolojik baskı altında çalışmasını beklemek değil midir?

Evet gerçekten de Marmarisimiz de Muğlamızda kin ve nefret, ayrıştırma bitmiş, huzur ve güler yüz gelmiştir? Hepimiz adalet ve eşitlik içerisinde çalışmaktayız… Bu arada hiç detaya girmeden yazdım… Şunuda beyan etmek isterim ki soyadımı taşımaktan gurur ve onur duyuyorum..

Yaşasın hümanizim…✌✌✌Damla ACAR#hümanizim.

xx           xx           xx

Bir zamanlar Marmaris Özel İdare Müdürü ve müdürlüğünde “hesap uzmanlığı” ile ünlenmiş olan, ama Muğla Büyükşehir olunca Menteşe Belediyesi‘nde önce Emlak İstimlak, sonra Temizlik İşleri, sonra Muhtarlık İşleri Müdürü yapılan ve geçen Nisan ayında da Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirilen rahmetli Abdullah Şinoforoğlumobing” yaşamamış ve gerçekten kalp krizi sonucu vefat etmiş olabilir, itfaiye başta öteki birimlerdekki yer değişiklikleri tamamen bir “gereklilik” sonucu yapılmakta olabilir.

Birileri bizi yanıltıyor, yerel yönetimlere karşı provakatif yönlendirme yapıyor olabilir, ki pek çok şikayeti de ciddiye almadım… değil, alamadım.

Peki bu eşi Marmaris eski Belediye Başkanı Ali Acar’ın amcasının oğlu olan hamile kadının başına gelenlere ne diyeceğiz??

Kılıçdaroğlu bundan haberdar olursa, kendisine ne anlatılır çok merak ediyorum…

———————————–                                                     ———————————–

GÜNÜN SÖZÜ: İnsanoğIu yaInız kendi rahatını düşünür, eğer rahat yaşamak için kardeşIerimizin hakkını yer onIarı ezersek, işte o vakit kötüIük etmiş oIuruz. (VoItaire)

ÇİVİ

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Sandras’ta maden ocağı genişletmesine protesto için zirveye çıktı. Arkadaşım, “Yeraltı sularını kirleten Muğla Büyükşehir Belediyesi Arıtma Tesisi dağda olsaydı onu da protesto ederler miydi?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Mehmet Keza KUNDAKÇI 17 Temmuz 2019 / 09:10

Günaydın değerli dostlar,
gerek dünyanın cennet bir köşesi olması hasebi ile,gerekse tarihinde MULTİKÜLTÜRLÜLÜK olmasından ve de son zamanlarda daha demokrat ve modern bir yörede yaşayayım diye çok aşırı göç alan Muğla’mızda siyasi dengeleri yavaş yavaş bu göç eden değerli yeni hemşehrilerimiz belirliyor hale gelmektedirler,onlar zaten ekonomik durumu genelde iyi ve aman CHP giderse rahatımız kaçar modunda otomatiğe bağlamışlar ve bu kadar basiretsiz,ilkesiz,memlekette genel geçer akçe olan hukuksuzluğu CHP içersinde sonuna kadar en acımasız ve insanlık dışı kullananların işgal ve ele geçirdiği CHP makamlarında tiranlaşan bu güruh ile mücadele etmek zorundayız,edeceğiz ve Hazreti Peygamberimizin bile “soyumdan gelen değil yolumdan gelene bakın,” dediği gibi,
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk,”benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır,ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır,” demiş ve şunu da söylemiştir,
“eğer bir gün benim fikirlerimle bilimle çelişirse,
siz bilimden yana olun…”
ANDIMIZ ile başlayan,
ATATÜRK’ün GENÇLİĞE HİTABESİ İLE YÜREĞİMİZE KAZINAN,CUMHURİYET VE ATATÜRK İLKELERİNE,
ÇAĞDAŞ UYGARLIKLAR SEVİYESİNİ AŞMAYA HEDEFLENMİŞ,KUVAYI MİLLİYE TORUNLARI OLARAK ,
İYİLER MUTLAKA KAZANACAK,
SELAM ve SAYGILARIMLA,
MKzK ORTACA,

gerçek CHP'li 17 Temmuz 2019 / 18:29

Hamile kadına yapılanlar çok acımasız. Genel Merkez ne iş yapar. Kendini ve partiyi Muğla’da bitiren kişiyi partiden atmaktan başka çare yoktur. Beş yıl daha CHP tabanı faşizmle yaşamak zorunda değildir. Seçimler geçeli 3,5 ay olmasına rağmen genel merkez hiçbir işlem yapmadıysa çok yazık. Biatçı ekibin tek hedefi Muğla’da CHP’yi bitirmektir. Kimse kendini kral oldum zannetmesin. % 36 oyla krallık yapılmaz.

gerçek CHP'li 17 Temmuz 2019 / 19:29

Uzun yıllar Marmaris Belediye meclis üyeliği ile 2014-2019 döneminde Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yapan Hakkı Şevket Bayındır vefat etmiş. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Hakkı Şevket Bayındır İsmet Kamil Öner (50’li yıllarda Marmaris Belediye Başkanı İsmet Kamil Öner’in torunu) Ali Fuat Fidan (eski Turunç Belediye Başkanı) yollara park eden araçlardan ücret tahsil edilmesine (halkın soyulmasına) karşı çıktıkları için Muğla’da ve genel merkezde CHP’yi işgal eden ve CHP’li olmayanlar tarafından 2 yıl CHP’den geçici olarak uzaklaştırılan halk adamları idi. Bu halk adamlarına yapılan hukuksuzluğu Ali Acar Başkan dışında hiçbir CHP’li meclis üyesi ses çıkarmayarak, biatçılığı seçmişlerdi.

gerçek CHP'li 18 Temmuz 2019 / 07:24

Özcan Bey “Sosyal demokrat belediyelerde bu tür şeyler olabileceğine insan inanmak istemiyor” demişsin. Geriye dönük 5 yılı incelersen Muğla Büyükşehir belediyesinin sosyal demokrat CHP’li olmadığı ortaya çıkar.
Hamile bayana sahip çıkmak Muğla’da hangi partiden olursa olsun her vatandaşın görevidir. Bu bayan hiç beklemeden CHP Genel Merkezinin önünde protesto eylemi yapmalıdır. Protesto eyleminin çok işe yarayacağına ve CHP’yi Muğla’da bitiren ekibin genel merkezce partiden kovulacağına inanmak istiyorum.