Halvaşi Hamle’yi ziyaret etti

Bu haber 15 Mart 2015 - 17:56 'de eklendi ve 936 kez görüntülendi.

halvasiCumhuriyet Halk Partisi’nin 5 kontenjan milletvekili aday adayından biri olan Nazmiye Halvaşi Hamle Gazetesi’ni ziyaret etti. Hamle’nin yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunan Halvaşi, “İsveç’te ve Türkiye’de edindiğim siyasi birikim ve deneyimimi Muğla ve ülkem için parlamentoya taşımak istiyorum” dedi.

Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5 kontenjan milletvekili aday adayından biri olan Nazmiye Halvaşi Hamle Gazetesi’ni ziyaret etti. Hamle’nin yöneticileri ile görüş alışverişinde bulunan Halvaşi, “İsveç’te ve Türkiye’de edindiğim siyasi birikim ve deneyimimi Muğla ve ülkem için parlamentoya taşımak istiyorum.” dedi.

Kontenjandan aday adayı olmasına rağmen her ilçede parti teşkilatları ile birlikte yerel gazeteleri ziyaret etmeyi bir sorumluluk olarak gördüğünü belirten Nazmiye Halvaşi “Çünkü partim uygun görür ve aday gösterilerek seçilirsem parlamenter görevimi partimin ilçe teşkilatları ve yerel basınımız ile birlikte gerçekleştireceğiz.” diyerek şunları söyledi:

“Ben bir süre Fethiye’de bir süre Bodrum’da yaşayıp, Datça’da karar kıldım. İsveç’te Olof   Palme’nin Sosyal Demokrat İşçi Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği yanında CHP’de liste delerek Parti Meclisi Üyeliği yaptım. Tabi bu noktaya gelinceye kadar partimin değişik kademelerinde görev yaptım. En son Datça’da Belediye Başkanı adayı oldum. Türkiye Kent Konseyi Kadın Meclislerini Datça’da topladım. Kadın Meclisleri Türkiye Platformu ile Muğla Kadın Meclisleri Birliği’nin kurulmasına öncülük ettim. Bu güne kadar daha çok STK’larda gerçekleştirdiğim çalışmalarını bu defa parlamentoda sergilemek istiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.