Halk Sağlığı Haftası Başladı

Bu haber 03 Eylül 2015 - 21:00 'de eklendi ve 622 kez görüntülendi.

HALK SAĞLIĞI HAFTASI BAŞLADI 3-9 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN ‘HALK SAĞLIĞI HAFTASI’ SAĞLIKLI YÜRÜŞ İLE BAŞLADI.Tüm Türkiye’de 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Halk Sağlığı Haftası’ yürüyüş ile başladı.

Muğla’da Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri yürüyüş ile başladı. Her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen hafta boyunca halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemi vurgulanacak.
Halk Sağlığı Haftası etkinliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü binası önünden başlayan yürüyüş ile başladı. Yürüyüşe Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve vatandaşlar katıldı.
Halk Sağlığı Müdürü Ceyhan, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirterek, “Halk Sağlığı Müdürlüğümüz halkımızın doğumdan yaşlılığına kadar tüm yaşam sürecinde yanındadır. Muğla’da her yıl 11 bin yeni doğan bebeğe 13 farklı antijene karşı aşı uygulanmakta, 25 bin kanser taraması yapılmaktadır” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.